Kalendarz adwentowy

i

Autor: pixabay.com

Kalendarz adwentowy 2021 - inspiracje i pomysły na oryginale prezenty i opakowania

2021-11-09 15:15

Kalendarze adwentowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Nie dość, że w sklepach są bardzo pożądane to jeszcze wiele osób tworzy je samodzielnie! Jak zrobić taki kalendarz własnoręcznie? Co do niego włożyć? Inspiracje i pomysły na kalendarz adwentowy 2021 znajdziecie poniżej.

Kalendarz adwentowy stał się w ostatnich latach nieodłącznym elementem w życiu niejednego człowieka. Powód? Jest to oczekiwanie na najbardziej magiczne święta w całym roku, czyli Boże Narodzenie! To nie tylko radosne odliczanie do świąt, ale także niesamowita ekscytacja, która towarzyszy przy otwieraniu 24 okienek. To zabawa, forma oczekiwania na przyjście Jezusa na świat, a także jednoczenie i zbliżanie do siebie rodzin, które wręczają sobie kalendarze adwentowe. Nie da się ukryć, że taki kalendarz pod każdą postacią wprowadza magiczny nastrój przed świętami. To tradycja, za którą najbardziej przepadają dzieci, jednak w ostatnich latach, jeszcze bardziej zaczęli uwielbiać ją dorośli oraz youtuberki w sieci. Co ciekawe, niektórzy kupują gotowe kalendarze w sklepach, jednak coraz więcej osób decyduje się na zrobienie ich własnoręcznie od podstaw. Taki kalendarz sprawia radość nie tylko osobie obdarowanej, ale także tej, która go wykonuje.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Kalendarz adwentowy - pomysły

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Co włożyć do środka? W internecie można znaleźć mnóstwo przeróżnych inspiracji na kalendarze adwentowe. Można poszukać inspiracji na TikToku czy też Instagramie przez hashtag #kalendarzadwentowydiy lub #adventcalendar. Waszym oczom z pewnością ukażą się wiszące koperty na gałęzi, domki z pudełek, rolek po papierze toaletowym, a nawet te których okienka zrobione są z jednorazowych kubeczków. Aby zrobić kalendarz adwentowy wystarczy dać ponieść się wyobraźni. Potrzebne będą również klej, nożyczki, tektura, a także sporo papieru kolorowego, a nawet świątecznego do pakowania prezentów. Należy pamiętać, że etykiety które znajdą się na okienkach lub podarunkach powinny być podpisane kolejno od 1 do 24. Do okienek w kalendarzu adwentowym możemy włożyć cytaty z cukierkiem. Jeśli chcemy bardziej poszaleć to możemy wybrać się na zakupy i kupić świąteczne elementy, takie jak: skarpety, bombki, rękawiczki, ozdoby na choinkę, koc, poszewka na poduszkę, ciapy, świąteczna foremka do ciastek, świeczka lub wybrać coś słodkiego lub coś z półki beauty - maseczki do twarzy, włosów, kremy pielęgnacyjne i inne kosmetyki. Pomysłów jest sporo, wystarczy rozejrzeć się po sklepach. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji na kalendarz adwentowy 2021.

Sonda
Robisz kalendarz adwentowy w tym roku?