Michał Szpak nie ma praw do własnej muzyki? Fani zaniepokojeni oświadczeniem!

2020-02-11 10:34 MK
Michał Szpak
Autor: Damian Klamka/East News

Po dziewięciu latach od rozpoczęcia kariery, Michał Szpak zdecydował się na wielkie zmiany w swoim życiu zawodowym. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, wokalista potwierdził, że rozpoczyna współpracę z nowym managementem. Fanów zaniepokoiło jednak oświadczenie poprzedniej ekipy piosenkarza, z której wynika, że może nie mieć on praw do własnych utworów! Czy Michał podzieli los Taylor Swift? Szczegóły na ESKA.pl.

Michał Szpak nie będzie mógł śpiewać piosenek ze sowich dwóch bestsellerowych albumów? Tego obawiają się fani piosenkarza! Bez wątpienia, wykonawca hitu Color Of Your Life jest jednym z najbardziej charyzmatycznych, a zarazem najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Oba krążki wokalisty sprzedały się doskonale, tak samo jak bilety na jego trasy koncertowe. Artystę doceniono również na arenie międzynarodowej, kiedy to zajął wysokie, ósme miejsce podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych, Michał Szpak zdradził, że 2020 rok będzie dla niego czasem wielkich zmian. Oficjalnie, wokalista zakończył swoją współpracę z firmą MUSICART, z którą pracował nad albumami Byle Być Sobą oraz Dreamer. Od 1 stycznia 2020, opiekę nad karierą jurora w The Voice of Poland przejęła agencja Rock House Entertainment.

Również na Facebooku MUSICART pojawiło się oświadczenie, które mocno zaniepokoiło wszystkich Szpakonators. Mianowicie, wynika z niego, że licencje na publiczne wykonania wszystkich utworów z poprzednich płyt artysty należą do Jaguarec Sp. z o.o. ora SM Publishing Sp. z o.o.

Michał Szpak nie zaśpiewa swoich hitów?

Udostępnione na fanpejdżu MUSICART oświadczenie wywołało poruszenie wśród fanów wokalisty. W komentarzach pod postem można znaleźć wiele próśb o wyjaśnienie zapisów zawartych w oficjalnym stanowisku agencji. - Przepraszam ale czy dobrze zrozumiałam, że Michał nie będzie miał praw do wykonywania piosenek z jego obu płyt?!?! Oczywiście rozumiem że nie dotyczy to koncertów zakontraktowanych jeszcze przez Was. Czyli kto teraz ma prawo do WYKONYWANIA tych piosenek?; Mam nadzieję, że artysta nie zostanie pozbawiony swojego dorobku i jako odbiorcy nadal będziemy mogli cieszyć się jego brzmieniem na żywo - piszą wielbiciele talentu muzyka.

Póki co, ani Michał Szpak, ani przedstawiciele MUSICART nie odpowiedzieli na zapytania fanów.

Najnowsze