Te grzyby są trujące! Rozwiąż mega trudny QUIZ dla grzybiarzy zanim pójdziesz do lasu!

i

Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS Te grzyby są trujące! Rozwiąż mega trudny QUIZ dla grzybiarzy zanim pójdziesz do lasu!

TEST WIEDZY

Megatrudny QUIZ o grzybach. Te grzyby są trujące! Rozwiąż, zanim pójdziesz do lasu!

2024-07-10 9:08

Quiz o grzybach online przygotowaliśmy z myślą o osobach, które chciałby się upewnić przed pójściem do lasu, że potrafią wybrać, tylko te jadalne okazy. A tych jest znacznie mniej niż tych niejadalnych, więc prawdopodobieństwo pomyłki jest dość wysokie. Które grzyby są trujące? Wskaż je już teraz i zdobądź komplet punktów.

Te grzyby są trujące, a co za tym idzie jadalne, tylko jeden raz! Zjedzenie trującego grzyba może się skończyć tragicznie, więc jeśli nie macie pewności, co do gatunku, to po prostu go nie zbierajcie. Wśród osób uwielbiających chodzić do lasu istnieje taka teoria, że grzyby trujące mają charakterystyczne blaszki. Niekoniecznie, bo również jadalne mają podobną budowę. Chociażby mleczaj rydz, opieńka miodowa, czubajka kania, lejkowiec dęty czy gołąbek wyborny. W poprzednim sezonie głośno było o dziewczynie, która pomyliła blaszkowate lisówki z podobnymi pieprznikami, czyli kurkami. Pisaliśmy wtedy, że zrobiła jajecznicę z trujących grzybów, którą potem zjadła. Zanim pójdziecie do lasu, to koniecznie sprawdźcie swoją wiedzę w naszym teście. Nawet jeden błąd spowoduje, że do lasu powinniście wybrać się z atlasem!

Arcytrudny QUIZ dla grzybiarzy. Rozpoznaj jaki to grzyb przed sezonem!

Czy warto jeść grzyby?

Te grzyby są trujące! Rozwiąż mega trudny QUIZ dla grzybiarzy zanim pójdziesz do lasu!

Pytanie 1 z 8
Wskaż niejadalnego grzyba: