Matura z biologii 2021 - pewniaki i przecieki. Co może pojawić się na egzaminie 12.05?

2021-05-09 9:41
Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora
Autor: F1Digitals/pixabay.com Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora

Matura 2021 z biologii zbliża się wielkimi krokami! Jakich zagadnień mogą spodziewać się uczniowie, którzy postanowili do niej podejść? Pewniaki i przecieki maturalne z biologii na 2021 rok znajdziecie poniżej! Lista niżej wymienionych zagadnień musi być opanowana przez wszystkich uczniów.

Spis treści

 1. Matura 2021 z biologii - pewniaki 
 2. Matura 2021 z biologii - przecieki 

Matura 2021 z biologii odbędzie się już 12 maja tego roku! Jak najlepiej się do niej przygotować? Co będzie na maturze z biologii 2021? To jedno z najczęściej powtarzających się pytań zadawanych przez uczniów, którzy już lada moment usiądą przed arkuszem CKE i spróbują swoich sił z tej dziedziny. Przypomnijmy, że tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się 4 maja i potrwają do 20. Uczniowe mają już za sobą egzaminy na poziomie podstawowym, które należą do zakresu obowiązkowego dla wszystkich, czyli egzamin z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego, najczęściej jest to język angielski. Przed uczniami inne egzaminy, które rozpoczną się od następnego tygodnia, czyli od 10 maja oraz rozszerzenia z przedmiotów, które już były. 

Matura z biologii 2021 wystartuje 12 maja o godzinie 9:00, z kolei tego samego dnia o godzinie 14:00 nadejdzie czas na język francuski. Egzamin maturalny 2021 z biologii jest na poziomie rozszerzonym, co oznacza, że wymaga on od uczniów większej wiedzy i znajomości z bardziej obszernego zakresu. Co będzie na tym egzaminie? Pewniaki i przecieki na maturę 2021 z biologii znajdziecie poniżej! 

Matura 2021 z biologii - pewniaki 

Na maturę z biologii 2021 należy odpowiednio się przygotować. Egzamin ten pisze się w formie rozszerzonej, co oznacza, że wymagane zagadnienia mają prawo być dużo bardziej skomplikowane. Lista pewniaków na maturę z biologii widnieje poniżej: 

 • Budowa chemiczna organizmów
 • Budowa i funkcjonowanie komórki
 • Enzymy
 • Ogólne zasady metabolizmu
 • Oddychanie wewnątrzkomórkowe
 • Fotosynteza
 • Wirusy
 • Bakterie
 • Protisty i rośliny pierwotnie wodne
 • Rośliny lądowe
 • Grzyby 

Matura 2021 z biologii - przecieki 

Matura 2021 tradycyjnie rozpoczęła się egzaminem pisemnym z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Przez ostatnie kilka dni internet rozgrzał się do czerwoności rzekomymi maturalnymi przeciekami, które pojawiły się z przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, czy też język angielski. Na temat egzaminu maturalnego z biologii 2021 uczniowie póki co nic nie piszą. 

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze