Matura próbna 2021 - HISTORIA. Poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE i ODPOWIEDZI.

Matura
Autor: Rafal Gaglewski/REPORTER

Matura próbna 2021 z historii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się 15 marca tego roku! Jak wyglądał arkusz egzaminacyjny? Czy było trudniej niż w tamtym roku? Poniżej umieściliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje dotyczące matury z tego przedmiotu. Arkusz CKE oraz dołączone do niego odpowiedzi widnieją poniżej!

Matura próbna 2021 nieustannie trwa! Dokładnie 15 marca tego roku o godzinie 9:00 wszyscy chętni maturzyści zmierzyli się z egzaminem maturalnym z historii na poziomie rozszerzonym. Tuż po rozpoczęciu testu, cały arkusz pojawił się na stronie CKE, dlatego też postanowiliśmy umieścić go wraz z odpowiedziami w jednym miejscu. W końcu maturzyści, którzy postanowili sprawdzić się dzisiaj z historii z pewnością pierwsze, co będą szukać po zakończeniu egzaminów, to właśnie dopasowanych do niego odpowiedzi.

Matura próbna 2021 rozpoczęła się 3 marca i trwa łącznie do wtorku, 16 marca. Egzaminy zakończy się testem próbnym z geografii na poziomie rozszerzonym. 15 marca, czyli dzisiaj uczniowie spróbowali swoich sił w teście z historii, który również jest oczywiście na poziomie rozszerzonym. Egzamin ten składa się z 29 zadań, a cały arkusz podzielony jest na zadania otwarte oraz pracę pisemną. Maksymalna ilość punktów do uzyskania na maturze z historii rozszerzonej to 50 pkt. Czas rozwiązania egzaminu to 180 minut. 

Matura próbna 2021 - historia poziom rozszerzony

Matura próbna 2021 z historii na poziomie rozszerzonym: AKRUSZ CKEODPOWIEDZI.

Zadania, które są najczęściej widziane na tego typu teście to:

  • Wyjaśnij, odwołując się do faktografii 
  • Rozstrzygnij, czy źródło 
  • Podaj nazwy      
Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Najnowsze