Matura

i

Autor: Canva

Matura polski 2022: ile trwa egzamin z polskiego? [DATA]

2022-04-19 10:53

Kasztany już kwitną, a to oznacza tylko jedno - matura tuż, tuż. To intensywny i ważny okres w życiu każdego licealisty. Egzaminy będą trwać aż do 23 maja, jednak na samym początku będą odbywały się testy z przedmiotów obowiązkowych do zaliczenia. Jednym z nich jest oczywiście język polski. Ile czasu trwa egzamin i kiedy on w ogóle się odbędzie? Chwyć za kalendarz i zaznacz tę datę - o wszystkim ci powiemy!

Kwiecień biegnie ku końcowi, a to oznacza, że licealiści z najstarszych klas coraz bardziej się stresują nadchodzącą wielkimi krokami maturą. I nie ma co się dziwić, bo wynik testu determinuje to, jakie kroki będą musieli podjąć dalej. No właśnie przygotowując się do studenckiego życia pamiętajcie, że bez spiny są drugie terminy - maturę też można poprawić. Warunkiem tego jest jednak podejście do egzaminu w pierwszym terminie, dlatego warto zapamiętać datę egzaminów.

Sezon na dwa kółka w Radiu ESKA

Matura z polskiego data

Język polski jest jednym z tych przedmiotów, którego zaliczenie jest obowiązkowe. Egzamin z języka polskiego odbędzie się więc 4 maja o godzinie 9. Tego właśnie dnia wszyscy licealiści zasiądą w ławkach i napiszą podstawę. Rozszerzenie jest z kolei dla chętnych i ci odważni, którzy się na nie zdecydowali chwycą za czarne długopisy 10 maja również o godzinie 9.

Matura z polskiego ile potrwa

Maturzyści zapewne wiedzą, że egzamin z języka polskiego składa się z dwóch części - pierwsza to test abcd, a druga to część pisemna. Ile czasu ma się na rozwiązanie wszystkiego? Wszyscy mają na to 170 minut czyli 2 godziny i 50 minut. Spokojnie - jeśli już wszystko rozwiążesz i sprawdzisz swoje odpowiedzi i wypracowanie ze 100 razy możesz opuścić salę egzaminacyjną wcześniej.

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE