Matura i egzaminy ósmoklasisty 2021 ODWOŁANE? Minister nie zostawił wątpliwości!

Matura i egzaminy ósmoklasisty 2021 ODWOŁANE? Minister nie zostawia wątpliwości!
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Matura i egzaminy ósmoklasisty 2021 ODWOŁANE? Minister nie zostawia wątpliwości!

Matura i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją, mogą zostać przełożone, a w najgorszym przypadku nawet odwołane. Czy faktycznie ministerstwo edukacji bierze pod uwagę wariant wycofania egzaminów w tym roku szkolnym? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Matura i egzaminy ósmoklasisty 2021: odwołane?

Matura i egzaminy ósmoklasisty 2021 odwołane? Czy to prawda, że matura i egzaminy ósmoklasisty się nie odbędą, a ministerstwo pracuje nad nowym rozwiązaniem? Po tym, gdy matura ustna 2021 została odwołana pojawiają się dyskusje w temacie części pisemnej. Absolwenci szkół wyrażają swoje utęsknienie za stacjonarną nauką w mediach społecznościowych. Nie czują się do końca przygotowani i z większymi obawami czekają na moment aż zobaczą oficjalny arkusz CKE. Ten według zapewnień MEN ma być łatwiejszy ze względu na długość trwania nauki zdalnej. Uczniowie oprócz tego coraz częściej zastanawiają się, jak w obecnej sytuacji będą wyglądać testy wiedzy kończące edukację na poziomie podstawowym i średnim. Głównie chodzi o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego w pomieszczeniu, w którym realizowany jest państwowy egzamin. Pogłoski o niemożliwości zorganizowania egzaminów na koniec szkoły odniósł się były minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

Piosenki, których słuchał kiedyś każdy. To wciąż hity

Matura i egzaminy ósmoklasisty 2021: odwołane?

Powrót do szkół od kilkunastu tygodni wzbudza emocje uczniów, rodziców i nauczycieli. Nawet ministrowie po wprowadzeniu nauki zdalnej dla wszystkich stwierdzili, że uczniowie przystępujący do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Decyzja w sprawie powrotu ma nastąpić w ostatnim tygodniu lutego, co potwierdził Dariusz Piontkowski w Polskim Radiu 24. Obecny wiceminister edukacji powiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie, by egzaminy przeprowadzić w reżimie sanitarnym. Dodał, że rząd ma już doświadczenie z ubiegłego roku. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zestawy egzaminacyjne, cała logistyka została uruchomiona, jeżeli nie będzie jakichś bardzo nadzwyczajnych sytuacji, nie widzimy powodów, by egzaminy przekładać czy odwoływać

- powiedział Dariusz Piontkowski. Matura i egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z planem, jednak obowiązywać będą specjalne warunki sanitarne. Przypomnieć warto, że w ubiegłym roku wprowadzone były następujące zasady:

  • Na egzamin mogła przyjść wyłącznie osoba zdrowa (nauczyciele i uczniowie)
  • Na terenie szkoły należy chodzić z zakrytym nosem i ustami
  • W sali egzaminacyjnej można zdjąć maseczkę (nie jest to konieczne)
  • Odstęp 1,5 metra na sali egzaminacyjnej (uczeń od ucznia)
  • W szkole i przy wejściu musi być płyn dezynfekujący. Musi być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej.

Matura 2021 - kiedy, terminy, data i godzina. Harmonogram matury 2021

Najnowsze