Matura 2023 - kto zdaje starą formułę? Która matura ma być łatwiejsza?

i

Autor: CANVA

Matura 2023 - kto zdaje starą formułę? Która matura ma być łatwiejsza?

2023-02-06 16:51

Matura 2023 jest najprawdziwszą sensacją. Można spodziewać się na niej wielu zmian, zarządzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dodatkowo dochodzi fakt, że w tym roku można napisać dwie wersje egzaminu dojrzałości. Kto pisze starą, a kto nową? Która z nich ma być łatwiejsza? Mamy dla Was informacje!

Matura niewątpliwie jest jednym z najtrudniejszych testów, jakie przychodzi w życiu napisać. W tym roku uczniowie mają szczególnie utrudnione zadanie. Przede wszystkim należy spodziewać się nowej formuły, która wbrew wcześniejszym pogłoskom, wcale nie ma być tak trudna. Zasady zostaną jednak nieco zmienione. Dodatkowo dochodzi fakt, że nie wszyscy będą pisać tę wersję. Niektórzy zostaną przy egzaminie, który obowiązuje od 2015 roku. To generuje wiele pytań wśród osób piszących egzamin dojrzałości w 2023. Zastanawiają się, którą formułę przyjdzie im napisać? Najważniejsze szczegóły znajdziecie pod wideo!

Matura 2023 - kiedy jest? DATA i harmonogram egzaminu dojrzałości

Sonda
Czy zdajesz maturę w 2023 roku?
Przepychanka o hit "Miss You" [Robin Schulz vs Southstar] | ESKA XD - Ale to już było! #65

Nowa i stara formuła matury - kto pisze?

W tym roku doczekaliśmy się dwóch formuł matury. Część osób będzie pisać tę nową, inni zostaną przy starej. Dzieje się tak ze względu na zlikwidowanie szkół gimnazjalnych, aby zastąpić je mogły ośmioklasowe podstawówki. Jeśli chodzi o wersję, która obowiązywała od 2015 roku, będą ją pisały osoby, które kształciły się w gimnazjum. Nowa została stworzona dla tych, którzy kończą 4-letnie liceum i 5-letnie technikum.

Jak będzie wyglądać matura z matematyki 2023? [ARKUSZ, TERMINY, WYMAGANIA]

Matura z polskiego - sprawdź, czy zdałbyś egzamin dojrzałości

Pytanie 1 z 10
Dwa sprzeczne w znaczeniu wyrazy, np suchy ogień to:

Która matura łatwiejsza?

Przebieg matury z każdego przedmiotu będzie do siebie naprawdę zbliżony. Uczniowie nie powinni spodziewać się nierówności. Poziom trudności w założeniu nie będzie od siebie odbiegał. Choć niektóre wymagania ulegną zmianie, warto zauważyć, iż w obu przypadkach materiał był inaczej rozłożony oraz obowiązywały inne podstawy programowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE