Matura 2022 poprawka - kiedy jest? Data poprawki matury

2022-05-07 10:42
Matura 2022 poprawka
Autor: Pixabay Matura polski 2022 - WYNIKI. Kiedy będą dostępne? [DATA]

Matura 2022 poprawka to temat, który interesuje tych, którzy nie są pewni swoich wyników lub już wiedzą, że nie udało im się zdać za pierwszym razem. Poprawka matur przewidziana jest na koniec sierpnia, jednak wszelkie formalności z tym związane trzeba dopełnić jeszcze w lipcu.

Matura 2022 poprawka to temat, który interesuje osoby, którym nie udało się za pierwszym razem zaliczyć jakiegoś przedmiotu na wymagane 30%. Choć maturę poprawić można każdą, tak kwestie poprawka sierpniowa nie dotyczy wszystkich tych, którzy nie są zadowoleni ze swojego wyniku, a jedynie konkretną grupę tegorocznych maturzystów. Jakie są zasady poprawiania matury i jak wyglądają formalności z tym związane?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Matura 2022 poprawka - kiedy

Matura 2022 poprawka to szansa dla tych, którzy nie zdali któregoś z egzaminów w pierwszym terminie. Przypomnijmy, że matura 2022 w terminie ogólnym odbywać się będzie od 4 maja do 23 maja. By podejść do poprawki złożyć trzeba będzie odpowiedni do tego dokument. Na podstawie złożonych oświadczeń dyrektor szkoły dostanie odpowiednią ilość arkuszy z danych przedmiotów. Matura 2022 poprawka ma odbyć się 23 sierpnia 2022 r. o godzinie 9.00.

Matura 2022 poprawka - jak przystąpić

Decyzję o poprawianiu matury można podjąć dopiero po otrzymaniu wyników. W terminie 7 dni od ich ogłoszenia należy złożyć specjalne oświadczenie do dyrekcji szkoły (maksymalnie do 12 lipca 2022). Absolwent deklarację musi złożyć w tej samej placówce, w której składał deklarację przystąpienia do matury. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej informację o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w części pisemnej w terminie poprawkowym ogłasza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż do 9 sierpnia 2022 r.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze