Matura

i

Autor: Karol Porwich/East News

Matura 2022 - harmonogram. Kiedy się odbędzie egzamin dojrzałości? [DATA]

2022-05-07 10:48

Abiturienci, którzy zdają maturę w 2021 i 2022, mają twardy orzech do zgryzienia. Uczniowie w ostatnich miesiącach większość czasu spędzają na nauce zdalnej, a nie w szkolnych ławach, co mocno utrudnia przygotowywanie się do egzaminów. Dlatego mocno zmieniły się wymagania zarówno na 2021, jak i 2022 rok, aby ułatwić maturzystom zdanie egzaminu dojrzałości.

Matura 2022 - harmonogram. Kiedy się odbędzie egzamin dojrzałości? Ze względu na pandemię koronawirusa i trudną sytuację uczniów, początkowo rozważano, aby matury w 2021 roku zostały przełożone. W grę wchodził nieco późniejszy termin. Ostatecznie jednak Ministerstwo Edukacji i Nauki zadecydowało, iż nie ma powodu, aby zmieniać daty egzaminów dojrzałości i odbyły się one tradycyjnie w maju. Maturzyści, którzy podchodzili do egzaminu w 2021 roku, mogli jednak liczyć na pewne ułatwienia. Przede wszystkim zostali zwolnieni z obowiązku podchodzenia do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, a także do matur ustnych. Egzaminy ustne nadal mogli natomiast zdawać abiturienci, którzy potrzebowali wyniku z matury ustnej, aby dostać się na studia.

Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki! Rozwiąż ten test na minimum 31%

Pytanie 1 z 13
Cena roweru po obniżce o 15% była równa 850 zł. Przed obniżką ten rower kosztował

Matura 2022 - harmonogram. Kiedy się odbędzie egzamin dojrzałości?

Kolejnym ułatwieniem dla maturzystów z 2021 roku było również zmniejszenie liczby wymagań, a okrojony program do matury Ministerstwo Edukacji i Nauki określiło pod koniec 2020 roku. Będzie on obejmował także maturzystów przystępujących do egzaminów w 2022 roku. Oni także zostali zwolnieni z obowiązkowych egzaminów ustnych, jednak w 2022 przywrócona została konieczność przystąpienia do przynajmniej jednej matury na poziomie rozszerzonym. Jej wynik nie będzie miał jednak wpływu na zdanie całej matury. Dokładny harmonogram egzaminów w 2022 roku nie jest jeszcze znany, jednak biorąc pod uwagę, że matury 2021 odbyły się tradycyjnie w maju, można zakładać, że w 2022 roku to również się nie zmieni. Oznaczałoby to, że egzaminy rozpoczną się 4 maja od języka polskiego na poziomie podstawowym, 5 maja odbędzie się egzamin z matematyki, a 6 - z języka angielskiego. 

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47
Listen to "Lektury szkolne - streszczenia" on Spreaker.