Matura 2022 - co się stanie, jak ktoś spóźni się na egzamin?

2022-04-24 15:52
arkusz, matura
Autor: pixabay.com

Matura 2022 to dla wielu osób najważniejszy egzamin w życiu. Uczniowie szkół średnich staną do egzaminu dojrzałości, który rozpocznie się już 4 maja. Wszyscy zaczną go pisać punktualnie o tej samej porze, ale co stanie się, kiedy ktoś się spóźni lub nie dotrze na miejsce? Sprawdziliśmy, jakie są konsekwencje.

Matura 2022 rozpocznie się 4 maja. Pierwszego dnia maturzyści usiądą napisać egzamin z języka polskiego. W kolejnych dniach zmierzą się z zadaniami z matematyki, języka obcego oraz przedmiotów wybranych, między innymi geografii, biologii, chemii, historii czy wiedzy o społeczeństwie. Dla wielu osób jest to bardzo stresujący czas, ponieważ od wyników tych egzaminów zależy ich przyszłość. Decyzją CKE testy rozpoczynać się będą o tej samej godzinie w całej Polsce. Zazwyczaj będzie to 9:00. Warto więc się nie spóźniać, ale co jeśli już tak się stanie. Wyjaśniamy, jakie są konsekwencje nie przystąpienia do egzaminu na czas.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022 - jakie lektury były na maturze z polskiego w ostatnich latach?

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE

Matura 2022 - spóźnienie. Jakie konsekwencje?

Drzwi sali, w której odbywa się egzamin, zamykają się punktualnie o godzinie rozpoczęcia testu w całym kraju. Po tym maturzyści nie mogą już do niej wejść. W związku z tym przystąpienie do matury w danym dniu jest niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że oblali egzamin dojrzałości. Mogą przystąpić do wszystkich pozostałych egzaminów w pierwszym terminie, a do tego pominiętego przystąpić w czerwcu lub innym terminie ustalonym przez dyrekcję na specjalny wniosek ucznia. Często jest to jednak problematyczne i wiąże się z dodatkowym stresem, dlatego też warto zaplanować dzień matury odpowiednio wcześniej i przygotować kilka planów awaryjnych.

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze