Matura 2021 MATEMATYKA online: ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, PDF

2021-05-05 6:31 Alicja Wójcik
Matura
Autor: JAKUB WYSOCKI/REPORTER/East News

Egzamin z podstawowej matematyki to zawsze drugi dzień matur. Rok temu egzaminy zostały przesunięte na czerwiec, jednak w tym roku maturzyści przystępują do matematyki tradycyjnie 5 maja o godzinie 9:00. Z racji tego, że uczniowie większość roku szkolnego spędzili nie w szkolnych ławach, a na nauce zdalnej, przygotowanie się do egzaminów dojrzałości nie należało do najłatwiejszych. Czy odbije się to na wynikach?

Matura 2021 MATEMATYKA online: ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, PDF. Co było na tegorocznej maturze z podstawowej matematyki i czy rzeczywiście była nieco prostsza? Aby ułatwić i tak dość trudną sytuację tegorocznych maturzystów, Ministerstwo Edukacji i Nauki pod koniec 2020 roku ogłosiło, iż egzaminy maturalne w 2021 będą nieco prostsze, a materiał wymagany do ich zdania zostanie okrojony. Jeśli chodzi o maturę z matematyki na poziomie podstawowym, zmiany dotyczyły między innymi ograniczenia wymagań dotyczących funkcji i graniastosłupów, zmniejszenie wymagań dotyczących brył obrotowych czy części wymagań dotyczących ostrosłupów. Co więcej w tym roku maturzyści dostaną mniej zadań otwartych. W poprzednich latach było ich 9, w tym roku znalazło się ich 7. Dokładnie zmiany na maturze z matematyki opisywaliśmy w tym artykule: Matura 2021 - matematyka: zmiany. Jakich zadań nie będzie? [LISTA]

Matura 2021 MATEMATYKA online: ZADANIA

Maturzyści na maturze z matematyki mogą zdobyć łącznie 45 punktów - 28 za zadania zamknięte i 17 za zadania otwarte. Rok temu było ich łącznie 50. Aby zdać maturę, trzeba uzyskać minimum 30%, co oznacza, że należy zdobyć 14 punktów. O tym, jak poszła tegoroczna matura z matematyki i na jakie zadania trafili uczniowie, dowiemy się, gdy pierwsi maturzyści skończą egzamin. Na napisanie matury z matematyki na poziomie podstawowym mają 170 minut. Artykuł jest aktualizowany.

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Matura 2021 MATEMATYKA online: ARKUSZE CKE

Wszyscy maturzyści z niecierpliwością chcą na nowo zobaczyć tegoroczne arkusze z matematyki, aby na spokojnie spojrzeć na zadania i przeanalizować, co zrobili dobrze oraz jakie popełnili błędy. Materiały będą dostępne niedługo po zakończeniu egzaminu na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE).

  • Matura 2021 - matematyka. ARKUSZ CKE W PDF. 
Najnowsze