Matura 2021 - język angielski. Zakres środków gramatycznych

2020-12-01 14:43 ek
matura
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodej osoby. Wyniki, które uczniowie uzyskają mogą pomóc im dostać się na wymarzone studia. Do matury z języka angielskiego, uczniowie podchodzą zawsze w trzeciej kolejności. Najpierw jest język polski, później matematyka, a kolejnego dnia właśnie język angielski. Jaki zakres środków gramatycznych obowiązuje na maturze z angielskiego w 2021? Odpowiadamy wam poniżej.

Spis treści

  1. Matura 2021: język angielski - środki gramatyczne

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami. Choć do egzaminów dojrzałości pozostało jeszcze kilka miesięcy, uczniowie już w grudniu, prężnie się do nich przygotowują. Matura to w ostatnim czasie bardzo gorący temat, ze względu na pandemię koronawirusa w naszym kraju. Wzrost zachorowań, a także obostrzenia przyczyniły się w 2020 roku, do zmiany terminu. Tegoroczne przygotowania uczniów klas maturalnych są również bardzo stresujące, a wszystko przez naukę zdalną. Jakiś czas temu Centralna Komisja Egzaminacyjna, wydała oficjalny komunikat w sprawie harmonogramu matur, a także został lekko zmieniony zakres wymagań egzaminacyjnych

W 2021 roku maturalny maraton wystartuje o godzinie 9:00 we wtorek 4 maja. Najpierw na uczniów czekać będzie język polski, następnie matematyka, a trzeciego dnia, czyli 6 maja w czwartek, podejdą do arkuszy z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Przewidziane są również egzaminy maturalne ustne, które również zostały zaplanowane i wpisane w harmonogram matur 2021.

Matura 2021: język angielski - środki gramatyczne

Jaki jest zakres środków gramatycznych na maturze 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym? Oczywiście w zakres wchodzi składnia, czyli zdania twierdzące, przeczące, pytające, rozkazujące, wykrzyknikowe, z dwoma dopełnieniami, czy też z podmiotem there. Do tego oczywiście liczebniki, zaimki, spójniki, zaimki, przysłówki, przymiotniki, przedimki, rzeczowniki i czasowniki. Wszystkie środki gramatyczne z rozwinięciem, które są wymagane na maturze z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i podstawowym znajdziecie na oficjalnej stronie CKE.

ESKA XD EXTRA
Najnowsze