Matura 2021 - język angielski. Kiedy i o której godzinie zaczyna się egzamin?

matura
Autor: Witold Spisz/REPORTER/EastNews

Matura 2021 z języka angielskiego zbliża się wielkimi krokami! Kiedy i o której godzinie uczniowie podejdą do egzaminu z tego przedmiotu? To ostatni obowiązkowy egzamin, który muszą napisać absolwenci szkół średnich na poziomie co najmniej podstawowym.

Matura 2021 - kiedy i o której godzinie język angielski? Tegoroczni maturzyści mają już za sobą egzamin maturalny z języka polskiego oraz egzamin z matematyki, który swoją drogą zdaniem większości uczniów należał do najtrudniejszych. Kiedy i o której godzinie rozpoczyna się matura 2021 z języka angielskiego? Egzamin ten składa się z części pisemnej i słuchanej i znajduje się w części obowiązkowej na egzaminie dojrzałości, zaraz po języku polskim oraz matematyce. Ta część matury jest obowiązkowa dla wielu maturzystów, którzy dobrowolnie postanowili sprawdzić się w języku angielskim. Ogólnie rzecz ujmując, każdy maturzysta musi napisać maturę z języka obcego nowożytnego i to właśnie język angielski cieszy się największym powodzeniem już od niepamiętnych lat. Kiedy jest matura z języka angielskiego 2021? O której godzinie rozpoczyna się egzamin z tego przedmiotu? Dokładne informacje, daty oraz godziny związane z maturą z języka angielskiego znajdziecie w artykule poniżej!

Matura 2021 - kiedy i o której język angielski? 

Matura 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym odbędzie się w czwartek, 6 maja o godzinie 9:00. Egzaminy maturalne w tym roku odbywają się od 4 do 20 maja włącznie, z czego termin poprawkowy matur przypada na sierpień 2021.

MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?
Najnowsze