Matura 2020 - termin dodatkowy z polskiego łatwiejszy? 'Przebanalny temat' - piszą internauci!

2020-07-09 10:52 Maksymilian Kluziewicz
Matura
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura 2020 z języka polskiego w terminie dodatkowym już za nami. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, przystępujący do egzaminu dojrzałości w lipcu absolwenci szkół średnich podzielili się tematem wypracowania, który znalazł się w arkuszu. Zdaniem maturzystów, którzy przystąpili do matury w czerwcu, był on znacznie łatwiejszy od tego, z którym oni musieli się zmierzyć miesiąc wcześniej. Więcej na ESKA.pl.

Matura 2020 lipiec - termin dodatkowy z języka polskiego już za nami. W środę 8 lipca, absolwenci szkół średnich, którzy nie mieli możliwości przystąpienia do egzaminu maturalnego w pierwszym terminie, zasiedli w sali egzaminacyjnej i zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po zakończeniu egzaminu dojrzałości, w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze reakcje dotyczące poziomu jego trudności. Naturalnie, najwięcej komentarzy pojawiło się odnośnie tematu wypracowania. Dla wielu maturzystów, to właśnie ta część arkusza jest najważniejsza, bo za poprawne jej rozwiązanie można otrzymać aż 50 punktów. 

Matura 2020 rozpoczęła się w tym roku 8 czerwca 2020. Tego dnia maturzyści z całej Polski przystąpili do rozwiązywania arkusza z języka polskiego na poziomie podstawowym. Temat rozprawki brzmiał: - Jaki wpływ na przesłanie utworu ma wprowadzenie elementów fantastyki? Odwołaj się do fragmentów Wesela Wyspiańskiego i wybranych dzieł kultury. Reakcje maturzystów były podzielone - wielu z nich uznało go za trudny. Jak brzmiał zatem temat rozprawki na maturze 2020 w terminie dodatkowym?

Maturzyści o egzaminie z języka polskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Matura 2020 język polski - termin dodatkowy

Centralna Komisja Egzaminacyjna przewiduje termin dodatkowy egzaminu maturalnego dla wszystkich tych, którzy z powodów zdrowotnych bądź osobistych nie mieli możliwości przystąpienia do niego w pierwszym terminie. W środę 8 lipca, około 2,8 tysięcy absolwentów szkół średnich z całej Polski zmierzyło się z arkuszem z języka polskiego. Maturzyści, którzy zdawali egzamin dojrzałości w czerwcu uważają, że ich temat był znacznie trudniejszy. Tym razem temat rozprawki dotyczył wpływu postępowania człowieka na jego wyobrażenie o rzeczywistości.

Czy temat wypracowania z języka polskiego na maturze 2020 w terminie dodatkowym rzeczywiście był znacznie łatwiejszy od tego z czerwca?

Najnowsze