Matura 2016 język polski - arkusze, zadania, odpowiedzi i reakcje maturzystów!

i

Autor: Fot. Bulls Matura 2016 rozpoczęła się 4 maja

Matura 2016 język polski - arkusze, zadania, odpowiedzi i reakcje maturzystów!

2016-05-04 19:16

Matura 2016 język polski - arkusze, zadania, odpowiedzi i reakcje maturzystów już teraz na ESKA.pl! 4 maja rozpoczęły się matury, a około 280 tys. uczniów przystąpiło do egzaminu z języka polskiego. Czy maturzyści są zadowoleni ze swoich prac i jakie zadanie zaskoczyły ich na egzaminie dojrzałości? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Matura 2016 język polski - arkusze, zadania, odpowiedzi i reakcje maturzystów już teraz na ESKA.pl! 4 maja dokładnie o godzinie 9:00 około 280 tys. uczniów przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Pierwszy dzień matur to oczywiście egzamin z języka polskiego. W środę jako pierwszy odbywa się sprawdzian na poziomie podstawowym. Później, bo o godzinie 14:00 chętni uczniowie przystąpią do matury z języka polskiego, ale już na poziomie rozszerzonym. Czy maturzystów zaskoczyły pytania i temat pracy maturalnej, a może spodziewali się takich zagadnień? Poniżej znajdziecie niezbędne informacje dotyczące matury z języka polskiego. Opublikujemy też reakcje maturzystów, zagadnienia jakie pojawiły się na egzaminie i link do arkuszy egzaminacyjnych, które udostępni CKE.

>> Matura 2016: WYNIKI. Kiedy dowiesz się, czy zdałeś maturę?

Dajcie nam znać w komentarzach, który temat wybraliście i jak go opracowaliście! ;)

Matura 2016 język polski - zadania

Z relacji uczniów wynika, że wśród zadań na tegorocznej maturze pojawiła się analiza wiersza Herberta i wypracowanie w oparciu o Dziady Adama Mickiewicza.
W temacie poświęconym IV części Dziadów maturzyści musieli odpowiedzieć na pytanie: Czy warto kochać, mimo, że miłość wiąże się z cierpieniem?. Uczniowie musieli też zmierzyć się z analizą fragmentu tekstu z Lalki Bolesława Prusa.

Matura 2016 język polski - reakcje maturzystów

A co o tematach i zagadnieniach uważają maturzyści? Część osób jest bardzo zadowolona ze swoich prac.

 

Jednak są też maturzyści, którzy nie są zadowoleni z maturalnych tematów:

Matura 2016 język polski - arkusze

Tutaj opublikujemy link do arkuszy egzaminacyjnych z języka polskiego

 

> KONKURS: powiedz jak imprezujesz i łap smartfona! <

KL