Mata ujawnia swoje tajemnice. Zdjęcia z dzieciństwa zdradzają bardzo dużo

2020-01-17 14:20 RW
Mata ujawnia swoje tajemnice. Zdjęcia z dzieciństwa zdradzają bardzo dużo
Autor: screen z teledysku na YouTube: Mata - 100 dni do matury Mata ujawnia swoje tajemnice. Zdjęcia z dzieciństwa zdradzają bardzo dużo

Mata ruszył na podbój rapowej sceny. Po EP-ce i kilkumilionowych singlach nadszedł czas na oficjalny debiut młodego rapera znad Wisły. W dniu premiery albumu pojawił się teledysk do tytułowego utworu 100 dni do matury. Artysta zdradził w nim kilka tajemnic ze swojego prywatnego życia. Przekonajcie się sami oglądając wideo - na ESKA.pl

Mata postanowił stworzyć pamiątkę z czasów szkolnych. Zdecydowanie, to najlepszy prezent, jaki artysta mógł sprezentować sobie i słuchaczom. Krążek jest zapisem historii i emocji, które przewijały się podczas beztroskich czasów edukacji. Wśród czternastu utworów znajduje się burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą. Płyta 100 Dni Do Matury swoją premierę miała 17 stycznia 2020. Warstwa muzyczna albumu to błyskotliwy, zabawny i bezkompromisowy rap na boombapowych bitach w połączony z wielowymiarowym stylem i newschoolowym sznytem rapera z Warszawy. Połączenie to tworzy nowe pole eksploatacji gatunku. To swoisty mariaż świeżości z klasyką, którego wypadkową jest nowy oldschool.

Mata - piosenka 100 dni do matury

Debiut Maty przybliża klimat szkolnych lat. Nawiązuje on do czasów beztroskich a zarazem pełnych wyborów, wątpliwości i odkrywania samego siebie. Wspomnienia wraz z całą paletą emocji stanowią trzon płyty i są największą inspiracją dla Maty. Na płycie aż kipi od retrospekcji a wszystko łączy się z charakterystyczną dla autora autoironią i dystansem do siebie i świata. Mata dotyka również cięższych tematów. Porywa się na obalenie mitu grzecznych chłopców z dobrych domów i rzuca na ich wyidealizowany obraz zupełnie nowe spojrzenie. Album burzy stereotyp rapera z blokowiska i pokazuje, że dzieciaki z willi też mogą mieć coś do powiedzenia, potrafiąc przy tym doskonale rapować. 

W dniu premiery albumu pojawił się teledysk do tytułowego singla. Jakie tajemnice ujawnia Michał Matczak? Przekonajcie się sami sprawdzając poniższy teledysk:

Najnowsze