Mata - o jego numerze mówią wszyscy! Patointeligencja to manifest bogatej młodzieży

2019-12-13 12:09
Mata
Autor: YouTube/SBM Label

Jeden dzień, ponad milion wyświetleń i pierwsze miejsce na karcie na czasie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że Mata ma szansę zostać jednym z najbardziej wartościowych graczy na polskiej scenie hip-hopowej. Jego najnowszy numer wywołał niemałe poruszenie w sieci. O jakim środowisku obnaża prawdę w kawałku Patointeligencja? Sprawdź na ESKA.pl.

Mata - kawałek Patointeligencja to zdecydowanie jedna z najgorętszych premier, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Po wydaniu takich singli jak Schodki czy Montana, Mata uznany został przez fanów hip-hopu za prawdziwe objawienie 2019 roku. Jego najnowszy kawałek - Patointeligencja, do którego nakręcony teledysk zadebiutował w środę 11 grudnia na kanale wytwórni SBM Label jest doskonałym dowodem na to, że nie mylili się oni. W zaledwie dobę, wideo zostało odtworzone ponad milion razy i powędrowało wprost na sam szczyt karty na czasie, będącej wyznacznikiem tego, co jest aktualnie na topie. Jak można przeczytać w komentarzach pozostawionych pod teledyskiem, tekst numeru 19-latka niezwykle zszokował internautów. Spodziewali się oni ponownie czegoś żartobliwego, jednak tym razem Mata postanowił stworzyć kawałek całkowicie na poważnie i obnażyć prawdę o społeczeństwie, w którym się obraca. Mianowicie, chodzi o młodych ludzi z dobrych domów, których paradoksalnie niszczy to, że mają dostęp do wszystkiego.

Mata - raper nowym objawieniem sceny muzycznej?

Do tej pory, przedstawiciele sceny hip-hopowej rapowali głównie o problemach związanych z ciężkim dzieciństwem, dorastaniu w biedzie czy też bez wsparcia rodziców. Mata zdecydował się jednak stworzyć numer, bazujący na jego obserwacjach i doświadczeniach, opowiadający o środowisku, którego sam jest uczestnikiem. Środowisku ludzi bogatych, z dobrych domów, chodzących do prestiżowych szkół i nierzadko mających realizować ambicje swoich rodziców. Czy 19-latek zmieni rap-grę? Na pewno jest na dobrej drodze. Krążek 100 dni do matury można zamawiać już w pre-orderze.

Utwór skierowany jest do osób pełnoletnich ze względu na obecne w tekście wulgaryzmy. [+18]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze