'Mata nie żyje' - dramatyczny telefon do Macieja Matczaka! O co chodzi?

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS 'Mata nie żyje' - dramatyczny telefon do Macieja Matczaka! O co chodzi?

'Mata nie żyje' - dramatyczny telefon do Marcina Matczaka! O co chodzi?

2022-01-28 9:15

Profesor i prawnik jednocześnie, Marcin Matczak otrzymał dramatyczną wiadomość. Nieznana osoba zadzwoniła do niego mówiąc, że jego syn, Michał Mata Matczak nie żyje. O co dokładnie chodzi? Poznajcie więcej szczegółów już teraz.

Spis treści

  1. 'Mata nie żyje' - telefon do ojca rapera

'Mata nie żyje' - taką wiadomość w słuchawce usłyszał ojciec popularnego rapera. Marcin Matczak odebrał przerażający telefon z numeru należącego do infolinii CBA. Nie krył zdenerwowania i zapewne zdezorientowania całą sytuacją. Należy podkreślić, że z wykonawcą hitu Kiss Cam (podryw roku) na szczęście wszystko jest w porządku. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej, poinformował profesor Matczak. Telefon do ojca rapera ma prawdopodobnie związek z kolejnym atakiem hakerskim. To już sprawdzą organy ścigania. Kilka dni temu taka sama sytuacja, tylko w przypadku córki, spotkała innego prawnika, Romana Giertycha. Jak dokładnie wyglądała ta sytuacja?

Krystian Ochman - piosenka River 2022: kiedy PREMIERA i o czym jest utwór na Eurowizję?

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

'Mata nie żyje' - telefon do ojca rapera

Profesor Marcin Matczak o całym zajściu poinformował za sprawą Twittera. Podłą wiadomość, że jego syn nie żyje usłyszał 27 stycznia około godziny 21:00: - Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej.

Mata zatrzymany przez policję usłyszy zarzuty! Co się stało i co mu grozi?

Marcin Matczak padł ofiarą spoofingu, czyli został zaatakowany przy pomocy systemów teleinformatycznych przez nieznaną, podszywającą się osobę. Ojciec rapera zaznaczył, że nie da się zastraszyć: - Ja tylko opisuję zdarzenie i informuję, że nie dam się zastraszyć. 

Warto też przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku konta polskich artystów padały i dziennikarzy padały łupem hakerów. Konto Gromeego zostało zhakowane, a producent wspólnie z małopolską policją walczy o jego przywrócenie. Oprócz niego ukradli konto Kayah, Ani Wyszkoni, Zakopower, czy Andrzejowi Twarowskiemu.