Mata i Young Leosia

i

Autor: materiały prasowe / fot. Daniel Szura

Mata i Young Leosia w duecie z okazji Dnia Marihuany! Raper założył Fundację 420

2022-04-21 10:08

Na gali Bestsellery Empiku Mata zapowiedział walkę o depenalizację zioła. W ten sposób artysta odniósł się do głośnego zatrzymania go przez policję w związku z posiadaniem nielegalnego w Polsce narkotyku. Z okazji Dnia Marihuany raper połączy siły z Young Leosią i zaprezentował swój kolejny singiel.

Mata i Young Leosia to połączenie, które gwarantuje hit. Najpopularniejszy polski raper i najpopularniejsza polska raperka połączyli siły, a efekty ich współpracy zostały zaprezentowane 20 kwietnia. Data premiery kawałka Cicho nie jest przypadkowa. Tego dnia obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Marihuany, a jak wiadomo, Mata i Young Leosia należą do grona zwolenników tego popularnego na całym świecie, choć wciąż nielegalnego w Polsce suszu.

Marihuana, cała Polska jest w niej zakochana - deklaruje w kawałku Skute Bobo Mata.

Mogę być skuta, ale tylko przez bucha - wtóruje mu w Stonerkach Young Leosia.

Po głośnym zatrzymaniu rapera, które odbiło się w Polsce bardzo szerokim echem, Mata już jako Skute Bobo zapowiedział walkę o depenalizację zioła w naszym kraju, odbierając nagrodę za Album Roku Rap & hip-hop na gali Bestsellery Empiku. Kilka dni temu artyści zamieścili wspólne zdjęcie ze stolicy kojarzonej z marihuaną Jamajki. Teraz wszystko stało się jasne.

Sonda
Czy słuchasz muzyki Maty?

Mata i Young Leosia na Jamajce

Mata i Young Leosia mocno się przyjaźnią. Raperka była gościem podczas koncertu Matczaka na warszawskim lotnisku Bemowo, a on pojawił się na scenie w trakcie jej show na Torwarze. Do tej pory nie nagrali jednak wspólnego numeru. Wszystko zmieniło się 20 kwietnia, w Światowy Dzień Marihuany, kiedy to na YouTubie pojawił się klip do kawałka Cicho. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Michał Matczak podsumował pobyt na Jamajce, a także oficjalnie poinformował o założeniu Fundacji 420, która ma na celu promować pozytywny wpływ, jaki zdaniem rapera przyniesie zmiana obowiązującego w Polsce prawa. Artysta zapowiedział wydanie trzech numerów wraz z klipami, które stworzyli z Young Leosią, a także wydanie mixtape, z którego cały dochód zostanie przekazany na ruchy uświadamiające społeczeństwo o pozytywnych aspektach, jakie może przynieść depenalizacja konopi.

Allan Krupa Enso jak Mata?! "Nie było drugiej takiej osoby"