Mata i Young Leosia

i

Autor: materiały prasowe / fot. Daniel Szura

Mata i Young Leosia w duecie z okazji Dnia Marihuany! Raper założył Fundację 420

2022-04-21 10:08

Na gali Bestsellery Empiku Mata zapowiedział walkę o depenalizację zioła. W ten sposób artysta odniósł się do głośnego zatrzymania go przez policję w związku z posiadaniem nielegalnego w Polsce narkotyku. Z okazji Dnia Marihuany raper połączy siły z Young Leosią i zaprezentował swój kolejny singiel.

Mata i Young Leosia to połączenie, które gwarantuje hit. Najpopularniejszy polski raper i najpopularniejsza polska raperka połączyli siły, a efekty ich współpracy zostały zaprezentowane 20 kwietnia. Data premiery kawałka Cicho nie jest przypadkowa. Tego dnia obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Marihuany, a jak wiadomo, Mata i Young Leosia należą do grona zwolenników tego popularnego na całym świecie, choć wciąż nielegalnego w Polsce suszu.

Marihuana, cała Polska jest w niej zakochana - deklaruje w kawałku Skute Bobo Mata.

Mogę być skuta, ale tylko przez bucha - wtóruje mu w Stonerkach Young Leosia.

Po głośnym zatrzymaniu rapera, które odbiło się w Polsce bardzo szerokim echem, Mata już jako Skute Bobo zapowiedział walkę o depenalizację zioła w naszym kraju, odbierając nagrodę za Album Roku Rap & hip-hop na gali Bestsellery Empiku. Kilka dni temu artyści zamieścili wspólne zdjęcie ze stolicy kojarzonej z marihuaną Jamajki. Teraz wszystko stało się jasne.

Sonda
Czy słuchasz muzyki Maty?

Mata i Young Leosia na Jamajce

Mata i Young Leosia mocno się przyjaźnią. Raperka była gościem podczas koncertu Matczaka na warszawskim lotnisku Bemowo, a on pojawił się na scenie w trakcie jej show na Torwarze. Do tej pory nie nagrali jednak wspólnego numeru. Wszystko zmieniło się 20 kwietnia, w Światowy Dzień Marihuany, kiedy to na YouTubie pojawił się klip do kawałka Cicho. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Michał Matczak podsumował pobyt na Jamajce, a także oficjalnie poinformował o założeniu Fundacji 420, która ma na celu promować pozytywny wpływ, jaki zdaniem rapera przyniesie zmiana obowiązującego w Polsce prawa. Artysta zapowiedział wydanie trzech numerów wraz z klipami, które stworzyli z Young Leosią, a także wydanie mixtape, z którego cały dochód zostanie przekazany na ruchy uświadamiające społeczeństwo o pozytywnych aspektach, jakie może przynieść depenalizacja konopi.

Allan Krupa Enso jak Mata?! "Nie było drugiej takiej osoby"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE