Michał Matczak

i

Autor: Materiały Youtube

Mata w skandalizującym wystąpieniu na gali Empiku. Zaapelował o zalegalizowanie marihuany

2022-02-16 10:17

Mata odebrał nagrodę w przebraniu marihuany, a jego odważna przemowa wywołała na gali największe poruszenie. Młody artysta zachęcał publicznie wszystkich do podjęcia wspólnej walki o zalegalizowanie marihuany.

15 lutego miała miejsce uroczysta gala z okazji wręczenia nagród „Bestsellery Empiku 2021”. To nagrody przyznawane twórcom książek, filmów i muzyki. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Mata, Sanah, Szczyl, Męskie Granie Orchestra czy Natalia De Barbaro.

Dwie nagrody dla Maty na gali „Bestsellery Empiku 2021”

Mata otrzymał nagrodę w kategorii „Muzyka: rap & hip hop” oraz nagrodę publiczności. Michał Matczak w trakcie swojej czteroletniej kariery podbił szturmem rynek muzyczny, wydając dwa albumy: „100 dni do matury” oraz „Młody Matczak”, a w 2020 roku podbił internet utworem „Patointeligencja”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mata zniknął z Instagrama! Gdzie teraz można znaleźć rapera?

Mata chce zalegalizowania marihuany

Na gali Mata zwrócił uwagę innych swoją niebanalną stylizacją, która budziła oczywiste skojarzenia. Mata ubrany w zielony garnitur, w kapeluszu na głowie przypominał konopię indyjską.

Podczas swojego wystąpienia wspomniał sytuację, która miała miejsce 2 tygodnie wcześniej, kiedy to został zatrzymany przez policję za posiadanie 1,5 g marihuany. Ze sceny zaapelował również, że chce podjąć walkę o jej depenalizację.

Maty dzisiaj niestety nie mogło być z nami, ale jestem ja, Skute Bobo. Słuchajcie, chciałem powiedzieć coś. Ja dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. No i to jest taki żywy temat ostatnio. Chciałem coś skomentować i zdementować tak naprawdę. No wiele osób uważa, że to była jakaś akcja promocyjna itd. Ja chciałem powiedzieć, że to nie było akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy cały dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę, no i chcieliśmy pograć w piłkę, z kolegami trochę się wyluzować i po prostu złapali nas panowie policjanci.

Ja uważam, że marihuana… Cała Polska jest w niej zakochana i chciałem ogłosić tutaj wszystkim wszem i wobec, ja w związku z tą sytuacją i w związku z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny, szczególnie w tej społeczności, w której teraz tutaj jesteśmy: artystycznej, muzycznej i jest od wielu lat inspiracją dla muzyków.

Chciałem poprosić wszystkich fanów oraz fanów wolnej muzyki o to, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.

Apel artysty poparły takie gwiazdy jak: Artur Rojek, Vito Bambino, Maja Ostaszewska czy Karolina Korwin Piotrowska. Mata odbierając nagrodę publiczności podziękował artystom za okazane wsparcie.

Sonda
Jesteś za legalizacją marihuany?