Masz tę chińską aplikację? Google usunęło ją ze sklepu, bo szpiegowała użytkowników!

2020-05-31 15:54 EK
Masz tę chińską aplikację? Google usunęło ją ze sklepu, bo szpiegowała użytkowników!
Autor: pixabay.com

W sieci co chwilę pojawiają się jakieś niebezpieczeństwa. Szkodliwe strony internetowe, czy aplikacje to żadna nowość. Tym razem Google zareagowało i usunęło ze Sklepu Play jedną apkę, którą co ciekawe pobrało ponad 100 mln osób! O co dokładnie chodzi? Sprawdź koniecznie na ESKA.pl.

Masz tę chińską aplikację? Google usunęło ją ze sklepu, bo szpiegowała użytkowników! Ta informacja może przydać się niejednej osobie, która uwielbia mieć w swoim smartfonie przeróżne aplikacje. Internet zawsze był miejscem, w którym czekały niebezpieczeństwa. Tym razem jest nią jedna z chińskich aplikacji dostępna w Sklepie Play, której twórcą jest QuVideo Inc. z siedzibą w Hangzhou. Kiedy tylko użytkownik zainstaluje na swój telefon jedną z apek, a następnie ją uruchomi, zaczyna działać proces w tle, który łączy się ze zdalnym serwerem nawet 14 tys. razy dziennie! Wszystko po to, by raportować listę połączeń, położenie użytkownika, czy też gromadzić dane - w tym nawet wpisywane do aplikacji finansowych lub portfeli BTC.

Aplikacje QuVideo to m.in.: VivaVideo, VivaVideo PRO Video Editor HD, SlidePlus - Photo Slideshow Maker, Tempo - edytor teledysków z efektami, VivaCut - aplikacja Pro Video Editor, VidStatus - Filmy statusowe i Status Downloader. Która z wymienionych apek została usunięta przez Google ze Sklepu Play? Przeczytajcie koniecznie poniżej!

VivaVideo - chińska aplikacja usunięta przez Google

Usuniętą aplikacją ze Sklepu Play przez Google jest VivaVideo. Przez jakiś czas apka była reklamowana, jako jedna z darmowych, a w dodatku najbardziej rozbudowanych narzędzi do edycji plików wideo. Analiza specjalistyczna wykazała, że kryło się w niej zaawansowane oprogramowanie z funkcją szpiegowską. Mieliście VivaVideo na swoich smartfonach?

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze