MARGARET z piosenką Tempo NIE MOŻE reprezentować Polski na Eurowizji! Dlaczego?

2019-02-14 13:16 RW
MARGARET z piosenką Tempo NIE MOŻE reprezentować Polski na Eurowizji! Dlaczego?
Autor: WBF MARGARET z piosenką Tempo NIE MOŻE reprezentować Polski na Eurowizji! Dlaczego?

Eurowizja 2019 coraz bliżej! Chęć udziału w konkursie i reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej wyraziło mnóstwo artystów. W związku z tym Telewizja Polska przesunęła o tydzień - z 8 na 15 lutego - decyzję odnośnie tego, kto otrzyma bilet do Izraela. Jak się okazuje z piosenką Tempo udziału nie może wziąć faworytka internautów - Margaret. Dlaczego? O co chodzi? Sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl

Eurowizja 2019 - Margaret z piosenką Tempo w barwach Polski na prestiżowym konkursie, to marzenie wielu polskich fanów. Świetnie śpiewa po angielsku, radzi sobie ze stresem, ma olbrzymie doświadczenie zdobyte na europejskich scenach, a do tego zawsze znakomicie wygląda. 9 lutego 2019 gwiazda naszej krajowej sceny muzycznej walczyła z tym utworem w szwedzkich preselekcjach. Ostatecznie w półfinale zajęła piąte miejsce i straciła możliwość reprezentowania Szwecji w na Eurowizji. Wiele osób chce właśnie, by Telewizja Polska wybrała utwór Tempo i wysłała w maju Gosię Jamroży do Izraela. Niestety, jest to niemożliwe.

Zobacz też: Margaret - TEMPO. Tekst i tłumaczenie nowej piosenki gwiazdy

Margaret z Tempo na Eurowizji 2019 - dlaczego nie wystąpi?

Margaret z piosenką Tempo nie może reprezentować Polski na Eurowizji w Izraelu. Mówi o tym regulamin Melodiefestivalen! Zgodnie z nim wyłączne prawo wykorzystania utworu i wizerunku artysty w tej konkretnej piosence przez 30 dni od daty wyeliminowania piosenki z konkursu ma główny nadawca Eurowizji w Szwecji i jednocześnie organizator szwedzkich eliminacji. Oczywiście istnieje możliwość, by Margaret została wybrana przez Telewizję Polską do reprezentowania Polski na Eurowizji. Wokalistka musiałaby jednak zgłosić zupełnie inny utwór.

Margaret w ostatnim czasie nagrała kilka utworów, które z pewnością oczarowałyby słuchaczy w Europie. 

Eurowizja 2019 odbędzie się 14, 16 i 18 maja. Reprezentacja Polski wystąpi w pierwszym półfinale, czyli 14 maja. O tym, kto otrzymał bilet do Izraela, poinformujemy w piątek, 15 lutego.

Najnowsze