Margaret wznawia karierę i wraca do internetu! Nowa piosenka z mocnym przekazem [PREMIERA]

2020-03-19 12:21 RW
Margaret wznawia karierę i wraca do internetu! Nowa piosenka z mocnym przekazem [PREMIERA]
Autor: Łukasz Jasiukowicz Margaret wznawia karierę i wraca do internetu! Nowa piosenka z mocnym przekazem [PREMIERA]

Margaret na początku grudnia poinformowała wszystkich, że potrzebuje odpocząć, dlatego na jakiś czas robi sobie przerwę w karierze. Artystka po czterech miesiącach od tej wiadomości powraca i zaskakuje nowym utworem. Za jego sprawą pokazuje zupełnie nową twarz - jaką? Odsłuchajcie utworu na ESKA.pl!

Nowa piosenka Margaret premierowo pojawiła się 19 marca 2020. Nowe Plemię to utwór otwierający nowy rozdział w muzycznych poszukiwaniach artystki. Głos dojrzały wewnętrznie, emocjonalny, a jednocześnie pozbawiony patosu i pełen dystansu. Dla Gai, samo Nowe Plemię, to pokolenie słuchaczy, którzy pragną w życiu dokonywać świadomych wyborów i których Gaja chce zachęcać do prostej rzeczy: akceptacji i bycia lepszym dla siebie i innych. W nowym singlu Margaret zabiera głos w szczególnie ważnej dla niej sprawie - stereotypowego postrzegania kobiet, a także braku wzajemnego wsparcia. Będąc kobietami musimy zadbać o siebie nawzajem i pielęgnować nasz "sisterhood", bo drzemie w nim ogromna siła. Siostrzeństwo to wyjątkowa więź, dlatego już czas abyśmy zaczęły z niej czerpać zamiast ze sobą rywalizować - mówi Margaret.

Margaret - nowa piosenka Nowe Plemię

Utwór zainaugurował projekt Rak'n'Roll Music, w którym różni artyści prowadzą zbiórki na rzecz Fundacji Rak'n'Roll i publikują nowe nagrania w podziękowaniu dla fanów. Dzięki jej zbiórce do podopiecznych fundacji trafi blisko 20 tysięcy złotych. Świeżość dostrzegalna jest nie tylko w warstwie tekstowej, ale i muzycznej. Za produkcję odpowiedzialni są KaCeZet i ERR BITS.

Do utworu powstał teledysk, który został nagrany przez Papaya Studio. Klip został stworzony w formacie dedykowanym użytkownikom smartfonów, z dodatkowym wykorzystaniem efektu poszerzonej rzeczywistości. Efekt specjalnej maski AR powstał dzięki zaangażowaniu niemieckiego artysty Adriana Steckeweha, znanego szerzej jako Omega C, i jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Instagrama.

Margaret dołączyła do grona artystów wytwórni Sony Music Poland.

Najnowsze