Marek Kaliszuk na Eurowizji? Już zna smak zwycięstwa!

2020-02-16 14:48 MK
Marek Kaliszuk
Autor: Jakub Kaminski/East News

Przed nami przedostatni odcinek specjalnego wydania programu Szansa na Sukces, w którym poszukiwany jest reprezentant naszego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Wśród uczestników, którzy walczyć będą o możliwość zaśpiewania przed publicznością z całego świata, znalazł się Marek Kaliszuk. Co o nim wiemy? Sprawdź najważniejsze informacje na ESKA.pl.

Marek Kaliszuk na Eurowizji 2020? O tym, czy uczestnik zawalczy w wielkim finale razem z Alicją Szemplińską i Kasią Dereń zadecydują jurorzy w składzie Cleo, Michał Szpak oraz Gromee. W tym roku, preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji odbywają się na zupełnie innych zasadach, niż dotychczas. Mianowicie, w związku z wielkim sukcesem Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019, Telewizja Polska podjęła decyzję o wyłonieniu polskiego reprezentanta spośród uczestników programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020.

Każdemu z trzech odcinków odpowiada inny temat przewodni. Pierwszy odcinek show dedykowany był twórczości szwedzkiego zespołu ABBA, a jego zwyciężczynią została Kasia Dereń. Drugi, natomiast, był wędrówką po największych eurowizyjnych hitach. W tym przypadku, walkę wygrała Alicja Szemplińska. Kto dołączy do wokalistek i zawalczy o możliwość reprezentowania Polski w Rotterdamie? Tego dowiemy się już 16 lutego. Wśród osób starających się o taką szansę jest Marek Kaliszuk, którego widzowie mogą już kojarzyć z wielu popularnych formatów.

Marek Kaliszuk - kto to?

Marek Kaliszuk to człowiek wielu talentów. Nie dość, że śpiewa, to jeszcze gra w filmach oraz serialach. Od 2015 roku, widzowie Telewizji Polskiej mogą słuchać jego wykonań w programie Jaka to melodia? Wokalista zwyciężył również w siódmej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W Szansie na Sukces. Eurowizja 2020, Marek Kaliszuk będzie musiał zmierzyć się z piosenką z repertuaru legendarnej grupy The Beatles.

Najnowsze