Mam Talent 2019: Kapela Karpati zaskoczyła swym unikatowym brzmieniem!

2019-10-21 13:06 MK
Kapela Karpati
Autor: materiały prasowe TVN

Mam Talent to program, który dostarcza telewidzom niesamowitych emocji. W każdym z odcinków radość oraz ekscytacja przeplatają się ze wzruszeniem i nierzadko ze smutkiem. Kapela Karpati to kolejna grupa, której udało się zaprezentować swój talent przed jurorami popularnego show. Sądząc po ich reakcjach, byli niezwykle zaskoczeni występem uczestników!

Mam Talent 2019 trwa w najlepsze. Przed półfinałowe odcinki popularnego na całym świecie talent show, do którego zgłaszają się ludzie o nieprzeciętnych talentach. Dwunasta edycja, podobnie do poprzednich, również obfituje w prawdziwe zaskoczenia. Zdecydowanie jednym z największych, zarówno dla jurorów, jak i telewidzów był występ zespołu o nazwie Kapela Karpati, który charakteryzuje się bardzo unikatowym brzmieniem. Uczestnikom udało się przejść do odcinków na żywo.

Kapela Karpati - występ w Mam Talent 12

Asia, Kasia i Mateusz swój talent rozwijali w szkole muzycznej. Józek natomiast został wychowany wśród góralskich muzyków, a w wieku 16 lat zaczął sam uczyć się gry na instrumentach. W krótkiej karierze zespołu brakowało możliwości sprawdzenia się na tle innych folkowych kapel. Pierwszą okazją do zmiany tego stanu był Turniej Muzyków Prawdziwych organizowany przez Filharmonię Szczecińską. Kwartet wrócił z niego z tarczą – został laureatem nagrody specjalnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Głównym celem zespołu jest popularyzacja muzyki Karpat, poznawanie bliżej wszystkich karpackich kultur oraz wspólna przygoda. Grając muzykę Karpat, grupa wzoruje się na wielkich mistrzach z Serbii, Rumunii, Słowacji i innych krajów na południe od Polski.

Najnowsze