Mahmood i Blanco - kim są reprezentanci Włoch? Kto to jest?

2022-05-10 20:27

Mahmood i Blanco to jedni z faworytów Eurowizji 2022. Na scenie pojawią się w roli gospodarzy, bo to właśnie ich kraj organizuje tegoroczny konkurs. Mowa oczywiście o Włoszech. O wygraną zawalczą z nowoczesną balladą Brividi, która już osiągnęła międzynarodowy sukces! Kim są Mahmood i Blanco? Oto najważniejsze informacje na ich temat.

Mahmood i Blanco to wielkie gwiazdy Eurowizji 2022. Według ekspertów i fanów konkursu, Włochy mogą osiągnąć podobny sukces jak Polska na Eurowizji Junior 2019 i wygrać drugi raz z rzędu. Jeśli tak się stanie, to będzie to sensacja. Ostatni raz do takiej sytuacji doszło w 1994, kiedy Irlandia triumfowała aż trzeci rok po kolei. Szanse na to są spore, ponieważ piosenka Brividi już jest wielkim hitem. Dzień po premierze trafiła do pierwszej dziesiątki notowania Top 50 Spotify Global. Teledysk do utworu ma już ponad 50 milionów wyświetleń. Brividi to piękne miłosne wyznanie. Tak naprawdę nie wiadomo, do kogo zwracają się Mahmood i Blanco. Jedni uważają, że śpiewają do swoich ukochanych, a inni podejrzewają, że to ich romantyczna historia. Kim są wspomniani artyści?

ZOBACZ TAKŻE: Chanel - kim jest reprezentantka Hiszpanii na Eurowizji 2022? Tańcem uwiedzie Europę

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Mahmood - kim jest?

Mahmood to tak naprawdę Alessandro Mahmoud. Ma 29 lat i jest piosenkarzem, raperem oraz tekściarzem. W 2015 roku zadebiutował w konkursie Area Sanremo. 4 lata później reprezentował Włochy na Eurowizji 2019 z piosenką Soldi. Udało mu się wtedy zająć drugie miejsce. W 2022 powraca do konkursu, ponownie w roli faworyta.

ZOBACZ TAKŻE: Cornelia Jakobs - kim jest reprezentantka Szwecji? Jej piosenka na Eurowizję 2022 to hit!

Blanco - kim jest?

Blanco, czyli Riccardo Fabbriconi, to 19-letnie objawienie włoskiego rapu. Jego fenomen we Włoszech można porównać do sukcesu Maty w Polsce. Wyprzedaje koncerty w całym kraju i sprzedaje miliony płyt. Jego najpopularniejsze piosenki to La canzone nostra, Mi fai impazzire, Blu celeste i Brividi.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.