Chanel - kim jest reprezentantka Hiszpanii na Eurowizji 2022? Tańcem uwiedzie Europę

2022-04-27 12:40

Chanel to prawdziwa gwiazda Eurowizji 2022. Już długo przed konkursem uwaga wielu fanów skupiła się właśnie na niej. Nic dziwnego, ponieważ na scenie prezentuje prawdziwe show. Internauci są zachwyceni chwytliwą piosenką i tanecznymi zdolnościami artystki, a Hiszpanie liczą na pierwsze od dekad zwycięstwo.

Eurowizja 2022 to wielka nadzieja fanów konkursu z Hiszpanii. Po latach porażek wreszcie mają szansę odnieść sukces. Wszystko za sprawą Chanel, która w styczniu wygrała preselekcje Benidorm Fest z piosenką SloMo. Jej triumf był dość kontrowersyjny, ponieważ niespodziewanie pokonała dwie faworytki - Rigobertę Bandini oraz galicyjski zespół Tanxugueiras. Hiszpańscy fani Eurowizji nie mieli jednak powodów do zmartwień, ponieważ ich reprezentantka szybko zebrała bardzo dobre opinie. Wiele osób zaczęło ją porównywać do Eleni Foureira, która w 2018 dla Cypru zdobyła drugie miejsce. Niektórzy są nawet zdania, że jest od niej lepsza. Kim jest Chanel i jaki ma przepis na sukces?

ZOBACZ TAKŻE: Cornelia Jakobs - kim jest reprezentantka Szwecji? Jej piosenka na Eurowizję 2022 to hit!

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022: Hiszpania - Chanel - SloMo

Chanel Terrero to 31-letnia Hiszpanka kubańskiego pochodzenia. Pracuje jako tancerka, wokalistka oraz aktorka telewizyjna i musicalowa. Polscy widzowie mogą ją znać z serialu Sekret, który lata temu był emitowany w TV Puls. Teraz Chanel za cel postawiła sobie wygrać Eurowizję. Zawalczy z piosenką SloMo, która mówi o silnej kobiecie, która jest obiektem pragnień wielu mężczyzn. Najbardziej przyciągającym uwagę elementem jej występu jest dynamiczna choreografia. Widzowie padną z wrażenia! Chanel nie ma czego zazdrościć Jennifer Lopez czy Beyonce.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.