TOPOWA GWIAZDA

Maciej Dowbor - wiek, żona, dzieci, kariera, mama. Co trzeba wiedzieć o prezenterze?

2024-06-13 12:21

Kim jest Maciej Dowbor? Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć! Popularny prezenter szybko wypracował sobie miano jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarzy w naszym kraju. Osobowość telewizyjna, radiowa i internetowa, która zawsze błyszczy elokwencją, a także poczuciem humoru. Nadąża za trendami, rozumie młodzież, o czym możecie przekonać się zaglądając na jego profile w mediach społecznościowych.

Spis treści

  1. Maciej Dowbor - wiek
  2. Maciej Dowbor - żona
  3. Maciej Dowbor - dzieci
  4. Maciej Dowbor - kariera
  5. Maciej Dowbor - mama

Maciej Dowbor - wiek, żona, dzieci, kariera, mama, to słowa kluczowe, które pojawiają się obok nazwiska popularnego prezentera, w wyszukiwarce internetowej. W zasadzie są to podstawy, dlatego poszliśmy o krok dalej pokazując Wam w naszej galerii metamorfozę, jaką przeszedł Dowbor na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Urodził się w Toruniu, a ukończył liceum ogólnokształcące w Piasecznie. Studiował dziennikarstwo, a w latach 1999-2001 rozpoczął pracę w mediach. Wiele lat spędził w stacji TVN, gdzie był prezenterem, a także pracował w redakcji sportowej. Niedługo później przeszedł do Telewizji Polskiej, gdzie prowadził studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City, a także był gospodarzem studia, w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2002. Współprowadził też program pt. Pytanie na Śniadanie. W 2005 roku związał się z Polsatem. Do dziś jest topowym prezenterem stacji a za sprawą takich programów jak "Got to Dance. Tylko Taniec", czy przede wszystkim "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" ugruntował swoją pozycję.

Pamiętacie Luksusa z "13 posterunku"? Paweł Burczyk dzisiaj nie przypomina dawnego siebie!

Katarzyna Dowbor ujawnia, co budowlańcy robili w jej domu, kiedy przysypiała

Maciej Dowbor - wiek

Maciej Dowbor urodził się 22 grudnia 1978 roku. W 2024 będzie świętować 46. urodziny.

Maciej Dowbor - żona

Maciej Dowbor wziął ślub z Joanną Koroniewską. Ceremonia odbyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w tajemnicy przed mediami, w jednym z podwarszawskich kościołów. Zaimponowałaś mi i spodobałaś mi się fizycznie. Byłaś przebojowa i miałaś cudowny uśmiech z dołeczkami. Ona, jak się uśmiecha, zawsze mnie tym ujmuje. Śmieje się całą sobą. Miałaś taką pozytywną, wiosenną energię, opowiadał Maciej Dowbor w wywiadzie VIVY! Kiedy zamknęliśmy już wszystkie poprzednie etapy naszego życia, bardzo szybko zamieszkaliśmy razem, zdradziła niegdyś aktorka.

Maciej Dowbor - dzieci

Maciej Dowbor ma dwie córki. Janinę, która urodziła się w 2009 roku, a także Helenę urodzoną w 2018.

Maciej Dowbor - kariera

Maciej Dowbor jest jednym z najpopularniejszych polskich prezenterów telewizyjnych, ale znany jest również słuchaczom radia. Niektórzy z pewnością nie wiedzą, ale dziennikarz uwielbia również sport. W 2004 wystąpił w bramce drużyny Aktorów w meczu piłki nożnej "Aktorzy vs Skoczkowie narciarscy", wygranym przez aktorów 4:2. Trenował triathlon, a co więcej ukończył Herbalife Triathlon Susz na dystansie Half Ironman. Musiał przepłynąć 1,9 km, przejechać 90 km na rowerze i przebiec 21,1 km. Zrobił to w 5 godzin i 24 minuty. Aktualnie uwielbia i gra w tenisa ziemnego! Jego poczynania możecie śledzić na Instagramie. W czerwcu 2023 został tenisowym mistrzem Polski dziennikarzy w singlu, w swojej kategorii wiekowej.

12 czerwca dowiedzieliśmy się, że Dowbor odchodzi z Polsatu. Pracował tam 20 lat!

Maciej Dowbor - mama

Mama Macieja Dowbora to doskonale wszystkim znana i uwielbiana Katarzyna Dowbor. Dziennikarka po ukończeniu nauki w V LO im. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, jednak wkrótce je porzuciła i zamieszkała w Warszawie. Gdy Maciej Dowbor miał cztery lata, ona rozpoczęła pracę w Programie III Polskiego Radia.

Katarzyna Dowbor kiedyś i dziś. Tak zmieniła się na przestrzeni lat