Maciej Dowbor

i

Autor: AKPA

SZOK

Maciej Dowbor ODCHODZI z Polsatu. Spędził tam 20 lat!

2024-06-12 21:00

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Maciej Dowbor ogłosił, że zdecydował się na odejście z Polsatu po blisko 20 latach pracy. Prezenter wyjaśnił, co było powodem tej szokującej i druzgocącej dla wielu decyzji. Jakie ma plany na przyszłość?

To dopiero zaskoczenie! Maciej Dowbor poinformował, że odchodzi z Polsatu. Prezenter telewizyjny, którego mogliśmy podziwiać m.in. w roli prowadzącego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", był związany ze stacją od blisko 20 lat. Jak zaznaczył w opublikowanym w środę wieczorem na Instagramie poście, za kilka miesięcy obchodziłby wyjątkowy jubileusz. Dowbor nie zdecydował się nawet na odejście w chwili, gdy jego mama, Katarzyna Dowbor, została zwolniona przez Edwarda Miszczaka, a jej miejsce jako gospodyni formatu "Nasz nowy dom" zajęła Elżbieta Romanowska. Co w takim razie sprawiło, że Maciej Dowbor zdecydował się zrezygnować z pracy w miejscu, które zapewniła mu nie tylko stabilność finansową, ale i ogólnopolską rozpoznawalność?

Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Dowbor! Zobacz jak zmieniła się przez lata ulubienica widzów!

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

Wieść o tym, że Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu, zelektryzowała jego fanów. Prezenter zapewnił jednak, że nic złego się nie stało, a z zamiarem odejścia nosił się już od kilkunastu miesięcy. Powodem okazało się wypalenie zawodowe.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiajac po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! - napisał.

Dowbor podziękował też widzom Polsatu, zdradzając przy okazji, jakie ma plany na przyszłość. Prezenter chce zrobić sobie przerwę.

No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną! Na razie robie sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie! - dodał.

Będziecie tęsknić?