Łukasz Berezak - kim jest? Wiek, WOŚP, choroby, skarbonka, Instagram, Facebook

2022-01-30 19:02
Łukasz Berezak
Autor: Instagram.com/lukasz_berezak

Łukasz Berezak to nastolatek, którego Polacy poznali dzięki zaangażowanej pracy na korzyść Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku jest najsłynniejszym wolontariuszem tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Wiele osób jednak go nie zna, dlatego postanowiliśmy zgromadzić najważniejsze informacje na jego temat.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znana też jako WOŚP, co roku jest wielkim wydarzeniem. Dzięki fundacji oraz corocznym finałom, które cieszą się ogromnym wsparciem Polaków, wielu dzieciom czy seniorom uratowano życie. Nie mogłoby się to jednak udać, gdyby nie praca wolontariuszy, którzy dzielnie walczą o to, aby finał przebiegł sprawnie. Jedną z takich osób jest Łukasz Berezak, który uważany jest za najpopularniejszego wolontariusza WOŚP-u. Kim jest?

WOŚP 2022 - skarbonki. Jak i gdzie można wrzucić pieniądze?

Łukasz Berezak - kim jest? Wiek, pochodzenie

Łukasz Berezak urodził się 2 sierpnia 2003 roku w Szczecinie. Oznacza to, że ma 18 lat. Jako 10-latek zaczął pomagać przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. To dla niego ważne, ponieważ sam zmaga się z wieloma chorobami. 

WOŚP - ESKA licytacja G20

Łukasz Berezak - choroby

Łukasz walczy z chorobą Leśniowskiego-Crohna i wrodzonym niedoborem odporności. Ma także kamicę nerkową, osteoporozę, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie pracy rytmu serca oraz zespół Cushinga. Wszystko to sprawia, że nieustannie żyje z ogromnym bólem.

Łukasz Berezak - WOŚP, skarbonka

Łukasz Berezak prowadzi własną eSkarbonkę, czyli wirtualną formę zbierania pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tak zrobił też w 2022 roku. Na godz. 19:00 zebrana kwota to 187 469 złotych! Jego eSkarbonkę można znaleźć TUTAJ

Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?

Łukasz Berezak - Instagram, Facebook

Wiele osób zainteresowanych życiem Łukasza Berezaka zastanawia się, czy prowadzi on media społecznościowe. Okazuje się, że tak! Na Instagramie można znaleźć go pod nazwą @lukasz_berezak. Obserwuje go ponad 1000 osób. Z kolei na Facebooku znajduje się pod adresem facebook.com/LukaszBerezakSzczecin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze