Lidia Kopania już kiedyś próbowała sił na Eurowizji. Nie udało jej się awansować do finału!

2022-01-14 12:59
Lidia Kopania
Autor: TRICOLORS/East News

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2022 budzą wielkie emocje. Telewizja Polska zaprezentowała oficjalną listę kandydatów, którzy zawalczą o możliwość zaprezentowania naszego kraju w największym konkursie muzycznym na całym świecie. Wśród artystów znalazła się Lidia Kopania, która przed laty reprezentowała Polskę na imprezie. Nie poradziła sobie śpiewająco.

Lidia Kopania na Eurowizji 2022? Taki scenariusz może się spełnić. Telewizja Polska zaprezentowała listę kandydatów, którzy już 19 lutego staną do walki o możliwość reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Choć początkowo to właśnie TVP miało dokonać wyboru wewnętrznego, ostatecznie zdecydowano się na przeprowadzenie krajowych eliminacji, w których ważną rolę odgrywać będą również widzowie. W gronie dziesięciorga artystów marzących o zaprezentowaniu się na eurowizyjnej scenie nie zabrakło Lidii Kopanii. Co ciekawe, wokalistka miała już okazję reprezentować nasz kraj podczas Eurowizji w 2009 roku z piosenką I Don't Wanna Leave. Jej talent nie został jednak doceniony przez europejską publiczność. Artystka, podobnie jak Rafał Brzozowski czy zespół Tulia, nie awansowała do wielkiego finału wydarzenia. 

Sonda
Kto z Polski na Eurowizję 2022?

Eurowizja 2022 - Lidia Kopania w stawce

Czy Lidia Kopania będzie miała możliwość wykorzystać zebrane w Moskwie doświadczenie na scenie w Turynie? Wszystko zależeć będzie od decyzji specjalnie powołanego przez Telewizję Polską jury oraz widzów. Artystka, która podczas półfinału Eurowizji 2009 zajęła 12. miejsce, zaśpiewa premierowy utwór Why Does It Hurt.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022? Komentarz artysty rozwiewa wątpliwości!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze