Libra - nowa kryptowaluta Facebooka. Co to? Kiedy premiera?

2019-06-18 19:18
Facebook GlobalCoin - co to jest? Kiedy będzie?
Autor: LEON NEAL/AFP/East News Fsacebook

O tym mówiło się od kilku miesięcy. Właściciel Facebooka, Mark Zuckerberg wreszcie potwierdził, że największy na świecie serwis społecznościowy będzie miał własną kryptowalutę o nazwie Libra. Korzystanie z niej ma być tak proste jak przesyłanie zdjęć na Messengerze. Czym jest kryptowaluta, czy jest bezpieczna i kiedy możemy się jej spodziewać? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Libra - Facebook ogłosił własną kryptowalutę. Największy gigant pośród serwisów społecznościowych poszedł o krok dalej. Na specjalnie zwołanej konferencji swoje potwierdzenie znalazły krążące od miesięcy plotki, jakoby Mark Zuckerberg planował wypuszczenie facebookowej waluty. Nazwa Libra nawiązuje do jednostki miary używanej w starożytnym Rzymie. O powodzenie i rozwój nowego projektu Facebooka zadba podległa mu, nowo powstała spółka Calibra. Wielu uważa, że to prawdziwa rewolucja na rynku finansowym. Głównymi cechami Libry mają być łatwość w obsłudze, szybkość i bezpieczeństwo.

Libra - co to jest?

Jedną z głównych cech kryptowaluty jest to, że działa podobnie do waluty wirtualnej. Celem Facebooka jest dotarcie do tych osób, które nie posiadają konta w żadnym z banków. Takich osób ma być na świecie aż 1,7 miliarda. Jak zapowiadają twórcy, używanie Libry ma być tak łatwe jak wysłanie SMS-a bądź wiadomości na Messengerze. Co ważne, wiele światowych firm zapowiedziało, że będzie korzystać z Libry. Wśród nich znalazły się m.in. Spotify, Uber, PayU czy eBay. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli w łatwy sposób przekazywać pieniądze w aplikacjach. Kolejną z zalet jest bezpieczeństwo. W przypadku utraty telefonu z wirtualnym portfelem, spółka Calibra obejmie ochroną poszkodowanego. Jeśli jednak pieniądze zostaną ukradzione, Facebook je zwróci.

Libra - kiedy premiera?

Póki co, nie sprecyzowano dokładnie, kiedy z Libry będą mogli korzystać wszyscy ludzie na świecie. Pewne jest, że debiut kryptowaluty Facebooka datowany jest dopiero na początek 2020 rok. Mark Zuckerberg tłumaczy to faktem, że jego samego i pracujących z nim partnerów czeka jeszcze wiele do nauczenia się i zrobienia, zanim waluta będzie w pełni gotowa na wielką premierę.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze