Instagram - jak odzyskać skradzione konto? To teraz łatwiejsze niż myślisz!

2019-06-18 13:28
Instagram
Autor: Natalia Seliverstova/Sputnik/East News

Instagram po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Przedstawiciele popularnego serwisu społecznościowego zapowiedzieli, że szykują funkcję, która ułatwi życie milionom osób korzystających z Instagrama. Padliście ofiarą hakerów, a wasze konto zostało skradzione? Do tego zmieniono używaną przez was nazwę profilu? Teraz naprawdę łatwo je odzyskacie. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

Instagram - skradzione konto. Jak je odzyskać? Takie pytanie, niestety, zadaje sobie wielu użytkowników tego medium społecznościowego. W związku z dużą popularnością Instargama, często jest on przedmiotem ataku hakerów. Do tej pory, odzyskanie ukradzionego konta nie należało do najłatwiejszych. Trzeba było bowiem czekać na akceptację ze strony serwisu, a jak wiadomo, nie trwało to krótko. Aby ułatwić proces odzyskania profilu, Instagram rozpoczął testowanie nowych funkcji bezpieczeństwa. To może być prawdziwa rewolucja na rynku social mediów!

Skradzione konto Instagram - co zrobić?

Władze Instagrama przygotowały aż dwie innowacje. Aby w sposób łatwy i bezpieczny odzyskać swoje konto na Instargramie, trzeba będzie zgłosić swój problem w specjalnym formularzu. Po podaniu e-maila lub numeru telefonu, w wiadomości zwrotnej wygenerowany automatycznie sześciocyfrowy kod. Wprowadzenie go umożliwi ponowne korzystanie z serwisu. Z kodu będzie można skorzystać tylko jednorazowo.

Drugą z zapowiadanych zmian będzie zabezpieczenie pierwotnej nazwy konta na pewien okres. Ma to pomóc osobom, których konto nie dość, że zostało ukradzione, to jeszcze zmieniono jego nazwę. Dzięki temu, poszkodowany użytkownik będzie miał pewność, że nikt nie ukradnie jego unikalnego nicku. Póki co, nie wiadomo jednak, kiedy opisywane ułatwienia zostaną wprowadzone w życie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze