Rekrutacja na studia

i

Autor: Pixabay.com/geralt (Pixabay License)

Legitymacje studenckie - do kiedy są ważne? Konieczna będzie wizyta w dziekanacie!

2022-09-27 11:20

Legitymacje studenckie są podstawą, do korzystania z ulg i zniżek. Warto zadbać o to, by podbić dokument przed utraceniem jego ważności. To istotna rzecz, o której należy pamiętać, by nie spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Sprawdziliśmy, do kiedy są ważne legitymacje studenckie?

Do kiedy trzeba podbić legitymację studencką w 2022 roku? Legitymacja studencka umożliwia identyfikację studenta oraz uprawnia do korzystania z wielu ulg np. związanych z komunikacją miejską. Dokument trzeba jednak przedłużać co semestr akademicki, czyli około pół roku. Niedopilnowanie terminu przedłużenia legitymacji studenckiej może skutkować przykrymi konsekwencjami. Każdy student, który kontynuuje naukę na uniwersytecie, ale zapomni podbić dokument, traci możliwość korzystania z ulg ustawowych.

Rok akademicki 2022/23 - kiedy się zaczyna? Kiedy studenci zaczynają naukę?

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Legitymacje studenckie - do kiedy są ważne?

Legitymacja studencka zachowuje swoją ważność nie dłużej niż do dnia ukończenia studiów, zawieszenia w prawach studenta lub skreślenia z listy studentów. Wszyscy, którzy będą kontynuować edukację na studiach, powinni zadbać o to, by ich legitymacje zostały przedłużone przed upływem października 2022, czyli do 31 października 2022. Mówi o tym podstawa prawna § 21 ust.

Kalendarz akademicki 2021/22 - kiedy sesja, kiedy wolne? Ile trwa rok akademicki? [DATY]

Jak przedłużyć ważność legitymacji?

Każdy student, który chce przedłużyć swoją legitymację powinien zgłosić się do dziekanatu, w którym zostanie wydany hologram naklejany co semestr na rewersie legitymacji. Na naklejce widnieje data, wraz z którą legitymacja straci ważność. Naklejka jest ważna przez jeden semestr akademicki czyli około pół roku kalendarzowego.

Sonda
Studia - wolisz zajęcia zdalne czy stacjonarne?