Lato w październiku! Teraz rekordowe temperatury w Polsce, później wróci mróz

2019-10-21 13:47 RW
Lato w październiku! Rekordowe ciepło w Polsce jeszcze przez kilka dni
Autor: Adam Staskiewicz / East News Lato w październiku! Rekordowe ciepło w Polsce jeszcze przez kilka dni

Pogoda w październiku zaskakuje. Na początku miesiąca mróz, deszcz i pierwsze opady śniegu w górach. W trzecim tygodniu zupełna odmiana: dużo słońca i na termometrach ponad 20 stopni Celsjusza. Jak się okazuje wysokie temperatury w naszym kraju utrzymają się jeszcze przez kilka dni. Jaka będzie pogoda do końca? Przekonajcie się sprawdzając najnowszą prognozę - na ESKA.pl.

Lato w październiku - pogoda w Polsce jest zaskakująco dobra. Jeśli chcecie zrobić porządek na podwórku przed zimą lub wybrać się na rowerowy wypad za miasto, zróbcie to w tym tygodniu. Eksperci od pogody nie mają wątpliwości, że przed nami ostatni słoneczny tydzień. Później spodziewane są opady deszczu, śniegu, a co za tym idzie dużo niższe temperatury.

Zobacz: Zmiana czasu 2019 na zimowy OSTATNI RAZ? Kiedy przestawiamy zegarki w Polsce?

Pogoda październik 2019 - do kiedy ciepło?

Pogoda w Polsce jest ciężka do przewidzenia. Szczególnie to widać po tym, co działo się na początku tego miesiąca. Październik przywitał nas niskimi temperaturami, opadami deszczu i miejscami śniegu. Mało kto wierzył w to, że słońce i wysokie temperatury wrócą do naszego kraju. Na szczęście tak się stało i od 13 października możemy grzać się w promieniach jesiennego - choć według niektórych letniego - słońca. 

W większości miast Polski taki stan utrzyma się do 29 października 2019. Później temperatura gwałtownie spadnie a na termometrach zobaczymy od 6-10 stopni Celsjusza. Nad Polską pojawi się wyż znad Rosji, co oznacza, że na błękitnym niebie zobaczymy słońce, a chmury natomiast będą niewidoczne. W nocy temperatura spadnie poniżej 4 stopni Celsjusza. Szybko przypomnimy sobie o nadchodzącej zimie. 

Pogoda październik 2019 - temperatury

Zanim nadejdzie zima warto cieszyć się i korzystać z wysokich temperatur. Najcieplejszym miastem w Polsce, w ostatnich dniach miesiąca, będzie Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska od 19-24 stopni Celsjusza. Nieco mniej będzie w Poznaniu od 18-23 stopni Celsjusza. Co ciekawe w Zakopanem równie ciepło! Synoptycy zapowiadają, że mieszkańcy na termometrach zobaczą od 17-21 stopni Celsjusza. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych miastach w dniach 21-28.10.2019?

Pogoda październik 2019 - temperatury:

  • Wrocław - 19-24° C 
  • Gdańsk - 18-22°  C
  • Kraków - 18-23° C
  • Warszawa - 19-23° C
  • Zakopane - 17-21° C
  • Poznań - 18-23° C
  • Białystok - 17-20° C
  • Olsztyn - 18-21° C
Najnowsze