Kto pierwszy wita Nowy Rok 2022? Gdzie Nowy Rok najwcześniej, gdzie najpóźniej? [GODZINA]

2021-12-31 8:41
Kto pierwszy wita Nowy Rok 2021? Gdzie Nowy Rok najwcześniej? [GODZINA]
Autor: Przemek Swiderski/East News Kto pierwszy wita Nowy Rok 2021? Gdzie Nowy Rok najwcześniej? [GODZINA]

Nowy Rok na całym świecie świętowany jest w inny sposób. Niewątpliwie każdy obchodzi go bardzo hucznie mając nadzieję, że przyniesie to szczęście w najbliższych dwunastu miesiącach. Kto pierwszy wita Nowy Rok 2022? Gdzie Nowy Rok najwcześniej, a gdzie najpóźniej?

Kto pierwszy wita Nowy Rok 2022? Gdzie Nowy Rok najwcześniej, a gdzie najpóźniej? Wiele osób zadaje sobie te pytania. Zakończenie roku na całym świecie świętuje się bardzo hucznie. W Tajlandii zwyczajem jest Full Moon Party, czyli impreza w strojach kąpielowych przy blasku Księżyca. Wszyscy imprezowicze bawią się na całego, a najpopularniejszym zwyczajem są skoki przez płonące obręcze. To symbol i znak wiecznej młodości. W Danii natomiast zwyczajem jest rozbijanie talerzy o drzwi przyjaciół, a w Hiszpanie o północy w noc sylwestrową jedzą 12 winogron. Nowy Rok witają z ustami pełnymi słodkich owoców mających gwarantować pomyślność, radość i szczęście.

Nowy Rok 2022 na świecie - o której godzinie w USA, Australii i w Wielkiej Brytanii?

Hity na Sylwestra! Te kawałki rozkręcą ostatnią imprezę w roku
Sonda
Jakie plany na sylwester 2021/2022?

Kto pierwszy wita Nowy Rok 2022? [MIEJSCE, GODZINA]

Kto pierwszy wita Nowy Rok 2022? Gdzie Nowy Rok 2022 jest najwcześniej? Mowa o Line Islands, czyli grupie jedenastu wysp koralowych na Oceanie Spokojnym w Polinezji. W pierwszej kolejności Nowy Rok witają mieszkańcy Wysp Kirimati i Wysp Karoliny. Co ciekawe wioska na Kirimati nazywa się Poland i zgodnie ze spisem ludności przeprowadzonym w 2010 roku, zamieszkiwało ją około 440 osób. O której godzinie Nowy Rok na Kirimati? 1 stycznia rozpocznie się tam o 11:00 rano polskiego czasu. 

Druga Nowy Rok przywita Nukualofa, czyli stolica Tonga. W 2010 roku przeprowadzono spis ludności, z którego wynika, że stołeczne miasto zamieszkuje 24,5 tysiąca osób.

Kto ostatni wita Nowy Rok 2022? [MIEJSCE, GODZINA]

Gdzie najpóźniej jest Nowy Rok? Najpóźniej ma on miejsce na Wyspie Baker, i Howland. Miejsce to znajduje się w połowie drogi między Hawajami a Australią. Powitanie Nowego Roku skończy się na świecie o godzinie 13:00 polskiego czasu. Głową tego niezamieszkałego terytorium do niedawna był jeszcze Donald Trump.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze