Księżyc i Wenus obok siebie! Kiedy oglądać piękne zjawisko w lipcu 2019?

2019-07-30 8:42 A.D.
Księżyc i Wenus obok siebie! Kiedy oglądać piękne zjawisko w lipcu 2019?
Autor: East News / Hubert Bierndgarski/REPORTER

Czy jesteście prawdziwymi romantykami? Już niebawem będziecie mieli idealną okazję żeby móc to sprawdzić! Wystarczy jedynie, że wybierzecie się na spacer przy świetle Księżyca i Wenus. Już niebawem pojawią się one na niebie w niezwykłym ustawieniu. Kiedy można je oglądać? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Wenus to planeta, która wszystkim kojarzy się z miłością i kobiecością. Kiedy tylko staje się lepiej widoczna na naszym niebie, od razu czujemy się pewniejsi siebie i atrakcyjniejsi. Już niebawem pojawi się ona na naszym niebie w bardzo ciekawym układzie. Oglądać będziemy mogli koniunkcję Księżyca i Wenus w odległości - 0°35'. Kilka dni później cytować będzie można centaury z serii książek o Harrym Potterze, a dokładnie ich słowa 'Mars dzisiaj jasno płonie'.

Zobacz też: Piosenki, które Pink napisała innym artystom, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

Księżyc i Wenus obok siebie - kiedy oglądać? 

Księżyc i Wenus przybliżą się do siebie 31 lipca. Zjawisko najlepiej oglądać będzie około północy, gdy zapadną już kompletne ciemności. 

Księżyc i Wenus obok siebie - przesądy i wierzenia

Według niektórych Wenus to planeta, która sprzyja kochankom. Gdy jasno płonie na niebie warto udać się na romantyczny spacer. Miłość może zastukać do bram zupełnie nieoczekiwanie! 

Najnowsze