Piosenki, które Pink napisała innym artystom, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

2019-07-22 15:52 MK
Pink
Autor: FaceToFace/REPORTER

Pink to bez cienia wątpliwości jedna z największych gwiazd w historii muzyki rozrywkowej. Od chwili debiutu, Amerykanka wylansowała wiele światowych przebojów. O tym, że jest ona niesamowitą wokalistką oraz tancerką mogliśmy przekonać się w sobotę, 20 lipca, podczas jej koncertu w Warszawie. Nie każdy jednak wie, że Pink jest również autorką piosenek. I to nie tylko swoich! Dla kogo jeszcze pisała teksty? Sprawdź na ESKA.pl.

Pink, a właściwie Alicia Moore dała się poznać szerszej publiczności pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Od tamtej pory, wydała osiem albumów studyjnych i wyruszyła w siedem tras koncertowych. Podczas obecnie trwającej - Beautiful Trauma World Tour - odwiedziła również Polskę. Gwiazda znana jest ze swojego lekko zachrypniętego głosu oraz emanowania energią na scenie. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że Pink jest też autorką swoich utworów. Co więcej, kilka razy znalazła czas, aby napisać tekst dla innego wykonawcy. Już teraz sprawdźcie, które kawałki wyszły spod pióra Pink.

Adam Lambert - Whataya Want From Me

To zdecydowanie największy przebój, jaki Pink sprezentowała innemu wykonawcy. Po udziale w amerykańskiej wersji Idola, Adam Lambert otrzymał od wokalistki tekst do utworu, który do dziś pozostaje jego największym hitem. Po sukcesie kawałka, Pink zaprezentowała swoją wersję na składance Greatest Hits... So Far!.

Cher - I Walk Alone

W 2013 roku, legenda muzyki Cher wydała swój album Closer to the Truth. Jednym z singli promujących wydawnictwo był bardzo osobisty kawałek I Walk Alone. Pomimo tego, że można w nim odnaleźć wiele wątków z życia Cher, to nie ona jest autorką tekstu. Słowa napisała Pink. Co więcej, można ją nawet usłyszeć.

Cher - Lie to Me

I Walk Alone to nie jedyna piosenka z Closer The Truth, która wyszła spod pióra Pink. Artystka napisała dla Cher również poruszającą balladę Lie To Me. W jednym z wywiadów przyznała, że możliwość napisania aż dwóch piosenek dla określanej jako bogini popu wokalistki było dla niej zaszczytem.

Celine Dion - Recovering

Cher nie jest jedyną ikoną muzyki, dla której piosenkę napisała Pink. Kolejna z nich to Celine Dion. W 2017 roku swoją premierę miał niezwykle wzruszający utwór Recovering, będący opowieścią o radzeniu sobie z bolesną stratą, jaką dla Celine była strata jej męża.

T.I. - Guns and Roses

Pink wielokrotnie na swoich płytach udowodniła, że potrafi odnaleźć się w każdym gatunku muzycznym. Nie stanowiło dla niej zatem problemu napisanie tekstu jednemu z niegdyś czołowych przedstawicieli amerykańskiej sceny hip-hopowej. Piosenkarka pojawiła się w piosence jako gość.

Hilary Duff - Outside of You

Jeszcze kilkanaście lat temu, Hilary Duff była jedną z najbardziej uznanych aktorek i piosenkarek swojego pokolenia. Na jej czwartej płycie Dignity pojawił się pop-rockowy utwór Outside of You. Jedną z osób pracujących nad jego tekstem była właśnie Pink.

Najnowsze