Książulo

i

Autor: YouTube/Książulo

piękna historia

Książulo uratował cukiernię. Po jego wizycie pojawiły się tam tłumy! Gdzie kupić kultowe rurki z kremem?

2023-11-10 11:37

Znany z Tik Toka recenzent punktów gastronomicznych w Polsce Książulo odwiedził niedawno podupadającą cukiernię z tradycją. Po wizycie influencera i jego rekomendacji po rurki z kremem zgłosiły się prawdziwe tłumy. Takich kolejek pod obiektem właściciel nie widział od dawna! Podobna sytuacja, również w Warszawie, wtedy jednak za sprawą apelu internautów, miała miejsce w 2020 roku.

Książulo zyskał popularność w sieci za sprawą filmików, w których ocenia to, co mają do zaoferowania polskie restauracje typu fast-food, najczęściej kebaby, burgerownie oraz pizzerie. Kilka dni temu tiktoker i youtuber odwiedził świętującą w przyszłym roku 40-lecie swojej działalności warszawską cukiernię, w której specjalnością od lat są starannie przygotowywane rurki z kremem. Właściciele nie mogli wymarzyć sobie lepszego prezentu na okrągłą rocznicę powstania lokalu. Tym bardziej, że w ostatnim czasie zmagali się z poważnym kryzysem. Do odwiedzenia cukierni Książulo został namówiony przez swoich widzów, którzy dowiedzieli się o niej za sprawą istniejącego na Instagramie profilu "Dziadkowie Biznesu". Wizyta odbiła się szerokim echem w sieci. Na Tik Toku materiał wygenerował ponad 3 miliony odsłon, a na YouTubie ponad pół miliona. Co jednak najważniejsze - rekomendacja twórcy przełożyła się na zwiększony obrót.

Budda wybuchł płaczem na filmie. Jego szczera reakcja mocno wzruszyła internautów

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Książulo - rurki z kremem z filmu

Cukiernia, do której za namową widzów udali się Książulo i towarzyszący mu Wojtek, znajduje się przy ulicy Wolskiej 50A w Warszawie. Lokal powstał w 1984 roku i od tamtej pory oferuje klientom powrót do dzieciństwa w postaci rurek z kremem. W ostatnim czasie właściciele zaczęli skarżyć się na mniejszy ruch. Gdy Książulo wkroczył do akcji, zainteresowanie wzrosło kilkukrotnie. Dzień po publikacji materiału youtuber odwiedził miejsce, a to, co tam zastał, zaskoczyło nawet jego. Pod cukiernią stała bardzo długa kolejka.

To, co się dzieje, to jest jakieś szaleństwo! Pan Marek zwołał do pomocy całą rodzinę, kolejka zasłania już inne sklepy, tata piecze dzisiaj drugi raz. Nie da się opisać słowami, jak bardzo jesteśmy wam wdzięczni. Dziękujemy z całego serduszka - napisała osoba z rodziny współpracownika właściciela lokalu.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w 2020 roku, gdy kryzys przeżywały "Rurki z Wiatraka". Istniejący od ponad 60 lat lokal został uratowany za sprawą apelu internautów. Jak widzicie, takie działania mają sens!

Quiz. Najbardziej znane słodycze PRL-u. Jeżeli wychowałeś się w tamtych czasach, zdobędziesz 10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Słodkie kuleczki, najczęściej w polewie czekoladowej lub śmietankowej. Najbardziej znane to te, z piratem na opakowaniu. Co to takiego?