Krystian Herba z Mam Talent - rower to jego życie! Jak to wykorzystał?

2019-10-27 14:09 A.D.
Mam Talent 2
Autor: Materiały prasowe

12. edycja popularnego na całym świecie talent show rozpoczęła się z prawdziwym przytupem. Choć to już jego dwunasta edycja, okazuje się, że w naszym kraju jest wciąż wiele nieodkrytych talentów. Wśród uczestników pojawił się między innymi Krystian herba, który w Mam Talent zaprezentował niezwykłe show.

Krystian ma 37 lat, mieszka w Rzeszowie. Jest nauczycielem wychowania fizycznego. Krystian od dziecka jeździ na nartach. Uprawia windsurfing i jeździ na snowboardzie. Przebiegł 5 maratonów. Przez 4 lata trenował zapasy. Przygotowywał się również do pobicia rekordu Guinnessa w podciąganiu na drążku przez 24 godziny, ale ze względu na kontuzję musiał ten pomysł porzucić. Jego hobby to spawanie - wszystkie przeszkody i rekwizyty, po których skacze na rowerze wykonał samodzielnie. Jesienią zamierza zdobyć najwyższe budynki Litwy i Łotwy.

Trial rowerowy (skakanie na rowerze) uprawia od 25 lat. Trenuje gdzie się tylko da, zwykle tam gdzie są murki, schodki, pnie ściętych drzew, podkłady kolejow. Jego idolem jest Alain Robert - francuski Człowiek Pająk, który bez zabezpieczenia wspina się po elewacjach najwyższych budynków na świecie. Mając 17 lat przeczytał jego książkę „Piętno ryzyka”. Zainspirowało go to do zdobywania najwyższych budynków, skacząc rowerem po schodach. Przez 10 lat był zawodnikiem kadry narodowej w trialu rowerowym, zdobył 5 medali Mistrzostw Polski. Za swoje największe osiągnięcia uważa 5 rekordów Guinnessa w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków na świecie. Ma na swoim koncie 17 budynków w 13 krajach – nikt na świecie nie ma posiada lepszego wyniku. Wystąpił również w drugiej edycji „Mam talent!”, docierając do półfinału.

Najnowsze