Krwawy Księżyc 2022 - co to jest i co oznacza? Kiedy i o której godzinie będzie widoczny?

2022-10-10 9:58
Krwawy Księżyc 2022 - co to jest i co oznacza? Kiedy i o której godzinie będzie widoczny?
Autor: Pexels Krwawy Księżyc 2022 - co to jest i co oznacza? Kiedy i o której godzinie będzie widoczny?

Z pełnią księżyca mamy do czynienia raz w miesiącu, niektórzy uważają ją za naprawdę interesujące zjawisko. Dla części osób kojarzy się z bezsennością, gorszym samopoczuciem. Październikowa pełnia zapowiada się naprawdę ciekawie. Dlaczego jest ona taka niezwykła i czym różni się od innych?

Pełnia księżyca, którą można będzie ujrzeć w październiku, zyskała naprawdę ciekawe miano Krwawego Księżyca. Jest ona niezwykle fascynującym zjawiskiem, nie tylko dla szarych ludzi, ale również astronomów, wśród których wzbudza duże emocje oraz zainteresowanie. Nazwa przywodzi na myśl oczywiście czerwony księżyc, jednak w tym kolorze rzadko kiedy można go ujrzeć. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście przybierze on ten kolor w 2022 roku, kiedy dokładnie się pojawi oraz skąd można go obserwować!

Kiedy jest pełnia w październiku 2022? Księżyc ma nawet nieprzypadkową nazwę!

Wiktoria wygrała 35 000 PLN w Pomarańczowa czy Niebieska! Tak się cieszyła!

Krwawy Księżyc 2022 - geneza nazwy

Nie da się ukryć, że nazwa październikowej pełni wzbudza ogromne zainteresowanie wśród ludzi. Może się wydawać, że wskazuje ona na to, iż kolor będzie czerwony, jednak nie tym razem. Na takie zjawisko możemy liczyć tylko wtedy, gdy występuje zaćmienie Księżyca. W tym roku jednak nie ma na to szans. Księżyc będzie miał swój standardowy kolor, choć i tak warto się mu przyjrzeć, gdyż prognozuje się, że będzie on wyjątkowo jasny.

Zima w Polsce 2022 - będą MROZY stulecia? Amerykańska prognoza nie zostawia wątpliwości!

Sonda
Zamierzasz obserwować Krwawy Księżyc?

Krwawy Księżyc 2022 - kiedy będzie widoczny?

Krwawym Księżycem 2022 roku jest nazwana październikowa pełnia. Pojawi się ona na niebie już w tę niedzielę. Można będzie ją obserwować 9 października o godzinie 22:54, a jej koniec nastąpi 10 października o 05:53. Jeśli chcesz ją obserwować, nie potrzebujesz do tego ani specjalnego miejsca, ani specjalnych przyrządów. Widoczna będzie gołym okiem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze