Pełnia Księżyca

i

Autor: Pixabay

Kiedy jest pełnia w październiku 2022? Księżyc ma nawet nieprzypadkową nazwę!

2022-10-07 13:40

Październikowa pełnia Księżyca będzie wyjątkowa. Ma ona nawet swoją specjalną nazwę. Jeśli zastanawiacie się, kiedy będzie można jej wypatrywać w całej okazałości, to przychodzimy z pomocą. Pełnia w październiku będzie nie tylko długo widoczna na niebie, ale również bardzo jasna.

Spis treści

  1. Kiedy jest pełnia Księżyca w październiku 2022?
  2. Pełnia Krwawego Księżyca - nazwa
  3. Pełnia w październiku 2022 - data

Kiedy jest pełnia Księżyca w październiku 2022?

Pełnie Księżyca cieszą się zawsze wielkim zainteresowaniem. Są nawet tacy, którzy wierzą w ich magiczne właściwości. Podobnie do innych zjawisk zachodzących na niebie są one przedmiotem licznych badań i analiz naukowców. W październiku 2022 pełnia Księżyca będzie naprawdę wyjątkowa. Nie dość, że to pierwsza jesienna pełnia w tym roku, to jej blask zwróci uwagę wszystkich. Wiadomo już, że tarcza Księżyca będzie widoczna na niebie bardzo długo. Zbliżająca się wielkimi krokami październikowa pełnia ma nawet swoje specjalne nazwy. Zdecydowanie najpopularniejszymi są: krwawa pełnia Księżyca lub pełnia Krwawego Księżyca.

Czy VIKI GABOR zna stare hity DODY, AVRIL i BRITNEY?

Pełnia Krwawego Księżyca - nazwa

Pełnia w Baranie, nazywana też pełnią Krwawego Księżyca i Księżyca Myśliwych, rozbłyśnie na niebie lada moment. Mroczna nazwa październikowej pełni wywodzi się z obowiązującej wśród naszych przodków tradycji nocnych polowań. Zwierzęta nie miały szansy ukryć się przed jasnym światłem Księżyca. To także pierwsza pełnia po żniwach. 

Pełnia w październiku 2022 - data

W październiku 2022 pełnia Księżyca wypada w niedzielę 9 października, o godzinie 22:54 i to właśnie o tej porze zjawisko będzie najlepiej widoczne na niebie. Wschód Księżyca w tym dniu rozpocznie się dokładnie o godzinie 18:03. Zachód przewidziany jest na 5:53.

Sonda
Czy też odczuwasz pełnię księżyca?