Kristina Dutchak vs Dominika Czekaj - BITWA w The Voice of Poland 13 w rytmie światowego hitu

2022-10-01 23:15
Kristina Dutchak i Dominika Czekaj
Autor: Jan Bogacz / Natasza Młudzik / TVP Kristina Dutchak vs Dominika Czekaj w The Voice of Poland 13.

Kristina Dutchak vs Dominika Czekaj to jedna z pierwszych bitew w 13. edycji programu The Voice of Poland. Ich trenerka Lanberry po raz pierwszy musiała zmierzyć się z zadaniem wybrania lepszych uczestników. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę, która lata temu była hitem na całym świecie. Która awansowała do kolejnego etapu?

The Voice of Poland 13 - emocje w nowej edycji programu są coraz większe. Widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć swoich ulubieńców w Bitwach. W jednej z nich udział wzięły Kristina Dutchak i Dominika Czekaj, które trafiły do debiutującej w roli trenerki Lanberry. Dziewczyny mogły pochwalić się mocnymi głosami i dały z siebie wszystko. Zaśpiewały piosenkę All About That Bass, którą w oryginalnej wersji śpiewa Meghan Trainor. Kogo wybrała nowa jurorka programu? Zwycięsko z tej Bitwy wyszła Kristina Dutchak.

ZOBACZ TAKŻE: The Voice of Poland 13 - BITWY to emocjonalna rzeźnia! Najtrudniejszy etap dla trenerów

The Voice of Poland 13 - BITWY to emocjonalna rzeźnia! Najtrudniejszy etap dla trenerów

Kristina Dutchak - kim jest uczestniczka The Voice of Poland 13?

Krystyna śpiewa od dziecka. Kiedy miała 5 lat mama zauważyła, że trafia w dźwięki i zaprowadziła ją do nauczycielki śpiewu. Od tamtej pory jeździła na konkursy i festiwale. Jako nastolatka występowała jako frontmanka zespołu rockowego. Po skończeniu szkoły przeprowadziła się na studia do Lwowa. Tam śpiewała na koncertach, w restauracjach, na eventach i weselach, utrzymując się z muzyki. Dołączyła też do zespołu Ladies Trio, w którym dziewczyny śpiewają jazz, swing i blues. Dziewczyny koncertowały nie tylko na Ukrainie, ale i w Polsce. Dzień po wybuchu wojny razem z koleżankami z Ladies Trio wsiadła w pociąg do Polski. Kiedy dziewczyny wysiadły na dworcu w Przemyślu były zszokowane ilością polskich dziennikarzy, a także świetnie zorganizowaną pomocą humanitarną. Krystyna jest w ogromnym szoku i pod wrażeniem jak bardzo Polacy pomagali ukraińskim uchodźcom, zupełnie bezinteresownie, oferując mieszkanie czy transport za darmo. Tę falę pomocy będzie pamiętać do końca życia. Sama też się w to zaangażowała, działając w wolontariacie jako tłumacz z języka polskiego na ukraiński. Przychodząc do programu, Krystyna chce pokazać swoją charyzmę i osobowość. Zamiast śpiewać covery, chce wyjść do świata z własną muzyką, bo ma wiele do przekazania. Swój występ w „The Voice of Poland” chciałaby zadedykować Polakom, by podziękować im za ich wielkie serce i za to, że tak bardzo pomogli Ukraińcom.

Dominika Czekaj - kim jest uczestniczka The Voice of Poland 13?

Dominika skończyła studia w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim w pracowniach Druku Cyfrowego oraz Multimediów. Rysunkiem zainteresowała się z zazdrości, ponieważ jej koleżanka w szkole pięknie rysowała i była przez to ceniona, co Dominice się spodobało na tyle, że sama postanowiła się nauczyć rysować. Ćwiczyła dzień w dzień aż osiągnęła mistrzowski poziom. W liceum rysowała dla znajomych na zlecenie, głównie portrety ołówkiem oraz grafiki anime. Nigdy nie chodziła na kursy z rysunku, ciężko pracowała w domu, gdzie rozwinęła swój talent plastyczny na tyle, że postanowiła pójść na studia plastyczne. Pierwszą indywidualną wystawę miała w 2020 roku w Rzeszowie, jej prace znalazły się w artystycznym magazynie w Mediolanie, a obecnie część prac znajduje się w Nencki Art Collection. Interesuje się grafiką i bio artem, ale marzeniem jest fotorealizm. Muzyka była z nią od zawsze. Śpiewa od szkoły podstawowej a naukę podjęła w domu kultury i na różnych kursach. Rok temu skończyła studia z wyróżnieniem i jest magistrem sztuki. Ponieważ równolegle ze studiami, uczyła się śpiewu, pomyślała, że teraz czas dać szansę tej pasji i się sprawdzić. Nie jest pewna swoich umiejętności, bo nie posiada wykształcenia muzycznego jednak wie, że potrafi śpiewać. Jeśli nie odwróci się żaden fotel będzie to dla niej znak, że jednak powinna zostać przy grafice.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze