The Voice of Poland 13 - BITWY to emocjonalna rzeźnia! Najtrudniejszy etap dla trenerów

2022-09-29 16:12
Trenerzy The Voice of Poland
Autor: Fot. Jan Bogacz/TVP

Po zakończonych Przesłuchaniach w Ciemno przyszedł czas na pierwsze Bitwy 13. odsłony The Voice of Poland. To najtrudniejszy etap programu nie tylko dla uczestników, ale także dla trenerów. Sprawdźcie, w jaki sposób trenerzy przygotowują się do bitew i jakie rady mają dla swoich podopiecznych!

Przesłuchania The Voice of Poland 2022 przeszły już do historii. Teraz uczestnicy, na etapie bitew, zmierzą się ze sobą w ringu. Po przesłuchaniu niemal stu uczestników Justyna Steczkowska, Lanberry, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron skompletowali swoje drużyny, w których znajduje się po 12 uczestników. W drugim etapie programu - Bitwach, na muzycznych ringu aspirujący wokaliści i wokalistki zmierzą się ze sobą w duetach. Decyzją trenerów niektórzy będą musieli pożegnać się z programem, by inni mogli dalej walczyć o spełnienie muzycznych marzeń. W trakcie drugiego etapu The Voice of Poland trenerzy ponownie będą mieli nieograniczoną liczbę kradzieży uczestników z drużyn kolegów i koleżanek zasiadających w obrotowych fotelach. Ostatecznie po Bitwach emitowanych przez trzy kolejne soboty, poznamy 28 uczestników, po siedmioro z drużyny każdego trenera, którzy ponownie zaśpiewają na scenie talent show Dwójki podczas Nokautu.

Do The Voice of Poland przyszli osobno. W duecie zachwycili trenerów!

The Voice of Poland 13 - BITWY to emocjonalna rzeźnia! Najtrudniejszy etap dla trenerów

The Voice of Poland 13 - bitwy

Trenerzy 13. edycji The Voice of Poland nie ukrywają, że to właśnie Bitwy są najbardziej wymagającym i emocjonującym etapem programu. Według Barona z Afromental bitwy są etapem, z którym wiążą się ogromne emocje.

To najbardziej niewdzięczny etap z perspektywy trenera, ponieważ spośród 12 osób, z którymi mieliśmy okazję współpracować i zakumplować się, pożegnamy część, tym samym ucinając im marzenia o wygraniu programu. Obarczone jest to wielką odpowiedzialnością i masą emocji, z którymi ciężko sobie poradzić. Takie są jednak reguły programu.

Z kolei Lanberry, dla której będą to pierwsze bitwy, przyznaje, że pożegnania z uczestnikami, których wcześniej wybrała mogą okazać się naprawdę ciężkie.

W Bitwach moje serce zostanie roztrzaskane na tysiąc kawałków i na pewno jeszcze długo będę myśleć o wszystkich uczestnikach, bo są bardzo zdolni. Mam takie poczucie, że mam wspaniały team. Jestem dumna z tego, jak dużo pracy włożyli w występy.

Według Tomsona podczas bitew trenerzy powinni skupić się na potencjale uczestników.

Anna Buczkowska - kim jest uczestniczka The Voice of Poland 13? Wokalistka zrobiła prawdziwe show!

Bitwy to zwieńczenie naszej pracy z uczestnikami. Ten etap pokazuje nam kto wycisnął z warsztatów oraz prób jak najwięcej. W Bitwach myślimy o osobach, którym możemy pomóc, aby poszły dalej i rozwinęły skrzydła. Choć są to nasze jedenaste Bitwy, emocje wciąż są tak samo ogromne .

Justyna Steczkowska wyjaśniła, że bitwy są dla niej bardzo stresującym momentem, który wysysa z niej masę energii.

Bitwy są tym etapem, przed którym nie mogę spać, ponieważ po tym, jak poznaliśmy naszą drużynę, musimy podjąć decyzję komu z tej drużyny podziękować, a komu dać szansę walczyć o marzenia. Ten czas trzeba przeżyć najbardziej uczciwie jak to tylko możliwe, choć są to dla mnie frustrujące momenty. Bitwy nazwałabym emocjonalną rzeźnią. Jest to bardzo trudny etap zarówno dla uczestników, jak i dla nas trenerów.

The Voice of Poland 2022 - bitwy

Bitwy 13. edycji The Voice of Poland będzie można oglądać na antenie TVP2 już od 01.10.2022 o godzinie 20:00. To właśnie wtedy zobaczymy zmagania utalentowanych wokalistów, którzy marzą o tym, by wygrać program. Na co trenerzy będą zwracać szczególną uwagę podczas muzycznych walk uczestników? Justyna Steczkowska zdradziła, że dla niej najważniejszy jest wokal, ale również charyzma i osobowość.

W Bitwach niezmiennie zwracam uwagę na intonację, ponieważ dla mnie muzyka jest harmonią, czystością dźwięków. Oczywiście sama czystość nie wystarcza. Do tego trzeba mieć serce, wrażliwość, osobowość i charyzmę. Gdy uczestnicy podczas duetów zaczną za bardzo się popisywać, to wtedy widzimy, że jest to nieuczciwe w stosunku do drugiej osoby. Jako trenerzy także zwracamy na to uwagę. Z drugiej strony, każdy chce pokazać się jak najlepiej więc trzeba to bardzo wyważyć.

Według Tomsona o tym, kto przejdzie dalej będą decydować niuanse. Z kolei jego kolega, Baron, uważa, że podczas bitew ważny jest szacunek dla swojego przeciwnika.

Jest to formuła, z którą wielu uczestników dotychczas nie miało do czynienia. Walcząc o swoje miejsce w kolejnych etapach muszą dzielić sceną z inną osobą. Walcząc o siebie muszą jednocześnie dbać i szanować swojego rywala, rywalkę. Mimo, że są to Bitwy, najbardziej szlachetne są te, które mimo rywalizacji są okraszone szacunkiem i współpracą.

Lanberry liczy na kreatywność uczestników, ale również to, czy wezmą do serca jej rady.

Będę starała się zwracać uwagę na to czy podopieczni słuchali moich wskazówek, i czy dali coś od siebie w trakcie występów. Liczę na ich kreatywność. Podczas występów mogą pojawić się czynniki zmienne, które być może będą warunkować moją przychylność lub jej brak.

Sonda
The Voice of Poland 13 - który trener ze swoim uczestnikiem wygra program?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze