KONCERTY 2023

KPOP NATION 2023 - największy festiwal muzyki koreańskiej w Polsce! Czegoś takiego jeszcze nie było

2023-09-23 16:09

Z końcem września na PGE Narodowy w Warszawie zawitają tysiące fanów muzyki k-popowej z całej Europy! Wszystko za sprawą festiwalu muzyki koreańskiej KPOP Nation, który po raz pierwszy odbędzie się w tej części Europy i po raz pierwszy na stadionie. Do line-upu wydarzenia, który odbędzie się już 23 września, dołączył niedawno MONSTA X (SHOWNU X HYUNGWON). Oprócz nich potwierdzono też udział (G)I-DLE, ZEROBASEONE, THE BOYZ, MAMAMOO+, SF9, Kep1er i CIX. Bilety są dostępne na www.eventim.pl/goodtaste. Patronem medialnym wydarzenia jest ESKA!

Dziesiątki tysięcy fanów, morze lighsticków uniesionych do góry i wypełnione łzami oczy niedowierzające, że biorą udział w k-popowym festiwalu w Polsce! Na scenie stanie osiem koreańskich grup, w tym Shownu x Hyungwon z kultowego zespołu MONSTA X, jeden z najpopularniejszych girls bandów tego gatunku muzyki, (G)I-DLE oraz coraz bardziej popularne ZEROBASEONE, czyli zespół, który zadebiutował kilka miesięcy temu.

Na scenie PGE Narodowego wystąpi też powracający do polski zespół CIX, uwielbiane przez europejskich fanów SF9 – do Warszawy przyleci w składzie Dawon, Zuho, Taeyang, Hwiyoung i Chani oraz duet MAMAMOO+ i grupa kep1er, która kilka dni po festiwalu wydaje nowy mini album.

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu

KPOP Nation - atrakcje

Oprócz festiwalowych występów ośmiu zespołów na fanów będzie czekało kilka niespodzianek. Będą mogli wziąć udział w Random Play Dance, czyli zatańczyć choreografie z najpopularniejszych k-popowych teledysków wspólnie z grupą taneczną cheoncheonhi, wziąć udział w ekskluzywnym spotkaniu z zespołami podczas Red Carpet Event czy mieć okazję uczestniczyć w otwartej próbie zespołów przygotowujących się do festiwalowego występu. To wszystko zostało już potwierdzone przez koreańskiego organizatora festiwalu.

Wyjątkowy festiwal na muzycznej mapie Polski

Ponieważ będzie to pierwszy tego typu festiwal w Polsce jest on okazją do bliższego przyjrzenia się zespołom, których popularność niejednokrotnie przewyższa fenomen doskonale znanych nam popowych artystów. W wywiadzie dla koreańskiej telewizji Solar z duetu Mamamoo+, który niedawno wydał mini album zatytułowany „Two Rabbits”, przyznała, że nie może się doczekać wizyty w Polsce. „Uwielbiam podróżować, często przeglądam mapy krajów, więc wiem już co nie co o Polsce, ale nigdy w niej nie byłam. To będzie mój pierwszy raz i jestem podekscytowana”. Jej zdanie podzielają członkowie grupy ZEROBASEONE, którzy wydali w tym roku debiutancki mini album „Youth in the Shade”, a przez znawców gatunku nazywani się zespołem mogącym powtórzyć światowy sukces formacji BTS. „Bardzo nas cieszy, że będziemy występowali przed taką dużą publicznością polskich i europejskich fanów. Damy z siebie wszystko i przygotujemy możliwie jak najlepsze show”, powiedzieli w wiadomości video przesłanej organizatorom festiwalu KPOP Nation. Festiwal to też okazja dla fanów (G)I-DLE do posłuchania zespołu w Polsce, ponieważ nasz kraj nie został uwzględniony we wrześniowej, halowej trasie koncertowej grupy.

KPOP NATION to święto muzyki, tańca, nierozerwalnej więzi między artystami i ich fanami, a także wspomnień, które pozostaną na całe życie. Festiwalowi od samego początku przyświeca jasna idea – to wydarzenie, podczas którego melodie wywołują wzruszenia, a fani mogą wreszcie być razem podczas największego europejskiego festiwalu muzyki koreańskiej tworzonego dla fanów i przez fanów. 

Bilety na wydarzenie można nabyć na www.eventim.pl/goodtaste.

Organizator wydarzenia: SSD Media, promotor: Good Taste Production. Partnerzy: PGE Narodowy i Eventim. Patroni medialni: TVN i ESKA.