Koniec roku szkolnego 2020. Na jakiej podstawie będą oceniani uczniowie?

2020-06-01 10:33 EK
Koniec roku szkolnego 2020. Na jakiej podstawie będą oceniani uczniowie?
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Koniec roku szkolnego 2020. Na jakiej podstawie będą oceniani uczniowie?

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, co wiąże się oczywiście z wystawianiem ocen. Mimo iż uczniowie od jakiegoś czasu kontynuują naukę zdalną ze swoich domów, to pod koniec czerwca czeka na nich nagroda w postaci wakacji. Na jakiej podstawie nauczyciele będą oceniać swoich uczniów? Dowiecie się na ESKA.pl.

Koniec roku szkolnego 2020. Na jakiej podstawie będą oceniani uczniowie? Takie informacje z pewnością ciekawią niejednego ucznia, a także ich rodziców lub prawnych opiekunów. Koniec roku szkolnego 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami. W czerwcu wypada on w piątek 26 dnia miesiąca. To co najbardziej kojarzy się wszystkim z zakończeniem edukacji, to przede wszystkim ciepłe wakacje oraz oceny na świadectwie. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, placówki szkolne odwołały zajęcia stacjonarne. Nauka odbywa się online za pomocą przeróżnych platform. Jak wyglądają e-lekcje? To zdecydowanie zależy od danej szkoły. Mimo iż, od marca nauka przeprowadzana jest zdalnie, a każdy uczeń odbywa ją ze swojego domu, to nauczyciele muszą stawić czoła wyzwaniu i wystawić im końcowe oceny. 

Jeszcze rok temu, promocję do następnej klasy zdobywało się głównie w oparciu o oceny. Teraźniejszość jest niestety nieco inna i należy dostosować się do zupełnie nowych zasad. Co będzie brane pod uwagę podczas oceniania? Jak do tego będą podchodzić nauczyciele? Na co warto być przygotowanym? Odpowiadamy poniżej!

Koniec roku szkolnego - jak będą wystawiane oceny?

Wystawianie ocen to nie tylko indywidualna sprawa, ale również bardzo stresująca rzecz dla uczniów, ale i ich pedagogów - tym bardziej teraz, kiedy przeprowadzane są lekcje online. To co będzie widniało na ich świadectwach zależy tylko i wyłącznie od ich zaangażowania, pracy i wysiłku. Z pewnością pod uwagę będą brane oceny z różnych prac, kartkówek, sprawdzianów, a także obecność podczas e-lekcji. Dodatkowo, nauczyciel wystawiając ocenę roczną może brać pod uwagę także pierwszy semestr. Niestety jak wiadomo, część uczniów potraktowała pandemię i niechodzenie do szkoły jako ferie, więc bardzo możliwe, że będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

Ponadto, jak informuje TVN24, rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do nauczycieli, aby ci podnieśli swoim uczniom oceny końcowe o jedną w górę z uwagi na to, iż są oni najbardziej poszkodowani w tym trudnym dla wszystkich czasie, ze względu na zdalną naukę.

Wywiad z Viki Gabor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze