Koniec Ekipy Friza! Karol Wiśniewski TYMI słowami potwierdził rozpad

2022-07-30 11:47
Koniec Ekipy Friza! Karol Wiśniewski TYMI słowami potwierdził rozpad
Autor: screen z filmu na YouTube: MÓJ PIERWSZY LOT HELIKOPTEREM! (JA PILOTUJE) / Karol Friz Wiśniewski / https://twitter.com/FRIZtoja Koniec Ekipy Friza! Karol Wiśniewski TYMI słowami potwierdził rozpad

Ekipa Friza jaką znaliśmy kończy wspólne nagrywanie! Każdy z twórców po wyprowadzce z domu pod Krakowem idzie w swoją stronę i porzuca projekt na rzecz solowych działań. Rozpad potwierdził założyciel i głowa projektu, Karol Wiśniewski. Co napisał Friz w oficjalnym oświadczeniu? Przeczytajcie już teraz na naszej stronie.

Spis treści

  1. Koniec Ekipy Friza - oświadczenie
  2. Ekipa Friza - zarobki

Koniec Ekipy Friza oficjalnie potwierdzony! W przeszłości pisaliśmy, że działalność na rzecz tego projektu jest zagrożona ze względu na wyprowadzkę członków z willi pod Krakowem. Od długiego czasu było wiadomo, że umowa na dom Ekipy Friza kończy się w sierpniu i fani zastanawiali się, jak będzie wyglądać dalsza przyszłość projektu. Sugerowaliśmy, że ciężko będzie tworzyć materiały na odległość i do takiego samego wniosku doszedł najwyraźniej Karol Wiśniewski. Niespodziewanie jednak do podjęcia decyzji o zakończeniu tego projektu miała rzekoma kłótnia w Ekipie Friza. Mocna drama miała tak bardzo poróżnić twórców, że niektórzy z nich przestali się obserwować w mediach społecznościowych. Internauci odkryli, że największe ruchy miał wykonać Mini Majk. Mateusz Krzyżanowski cofnął obserwację Frizowi i Wukowi Łukiemu. Co więcej Patecki i Wujek Łuki również przestali się obserwować.

Wersow ujawniła, czego najbardziej żałuje! Szczere wyznanie wzruszyło fanów!

Friz kiedyś i dziś
Sonda
Czy będziesz tęsknić za starą Ekipą Friza?

Koniec Ekipy Friza - oświadczenie

Smutek, żal i zaskoczenie, to wszystko towarzyszy fanom, którzy od wielu lat śledzą losy popularnych twórców. Ci na przestrzeni ostatnich lat wspięli się na szczyt popularności osiągając przy tym rekordy sprzedażowe. Ekipowicze odnieśli sukces wydając debiutancki album z megahitami, wprawili wszystkich w zakupowe szaleństwo sprzedając lody, napoje, zeszyty oraz ubrania z kolekcji Ekipatonosi. Co więcej zadebiutowali na giełdzie. W 2022 roku Ekipa wypuściła pączki, a w planach jest produkcja gier wideo i serialu animowanego. W tym celu rozwijane jest studio animacji filmów Pigeon Studios. Wszystko to w ramach spółki Ekipa Holding.

Jak się okazuje Friz wszystko będzie robić ze swoimi pracownikami firmy i raczej bez znanych członków, którzy od wielu lat tworzyli Ekipę Friza. Projekt oficjalnie się rozpadł, co potwierdził sam Karol Wiśniewski: 

Twitterowicze, widząc wasze komentarze postanowiłem, że to wrzucę. Wszędzie mówię i podkreślę jeszcze raz, to zupełnie normalne i nie ma w tym nic dziwnego, że masz z kimś mniejszy z kimś większy vibe. Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoją następną drogę. Niektórych droga pokrywa się z moją, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoją, nową drogę niezależną z kolejnymi celami Ekipy. Tak jak w szkole, masz ziomali, ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje (jakby do pracy) już razem nie chodzicie. Jestem twórcą, jestem po to, by dawać rozrywkę, a nie komentować, czy robić dramy, to ostatnie na co chciałbym marnować energię. Wolę zrobić dla was jakiś projekt, dać wam trochę fajnych wrażeń. Skupmy się na nowych, fajnych projektach i im dajmy tę całą uwagę, ja tak zamierzam i chciałbym, żebyście i wy wspierali i poświecili uwagę wszystkim projektom każdej osoby, która brała udział w projekcie dom ekipy.

- brzmi oświadczenie Friza, z którego jasno wynika, że Ekipowicze nie będą już nagrywać, w ramach jednego kanału.

Ekipa Friza - zarobki

Jakie były zarobki Ekipy Friza i całego Ekipa Holding? Firma w oficjalnym sprawozdaniu ujawniła, że przychody netto ze sprzedaży wyniosły prawie 45,8 mln złotych. Koszty działalności operacyjnej natomiast 33,6 mln złotych, co daje kwotę 12,2 mln złotych zysku ze sprzedaży. Firma na stronie internetowej podała, iż zysk brutto, jaki Ekipa Holding S.A., a także spółki zależne odnotowały za 2021 rok, to 12,1 mln zł. Podatek dochodowy, jaki został zapłacony, to kwota 2,6 mln, w związku z tym zysk netto wyniósł ponad 9,5 mln złotych.

Friz skrytykował zachowanie Mini Majka. JASNY przekaz Karola Wiśniewskiego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze