Talent show

Klaudia Gawor pokonała w "X Factor" m.in. Grzegorza Hyżego. Co stało się z nią po programie?

Co się stało z Klaudią Gawor, która wygrała 3. edycję "X Factor"? Utalentowana wokalistka w finale pokonała m.in. Grzegorza Hyżego, jednak nie zrobiła zawrotnej kariery. Jak potoczyły się jej losy po programie?

Spis treści

  1. "X Factor" - muzyczne talent show TVN-u 
  2. Klaudia Gawor zwyciężyła 3. edycję "X Factor" 
  3. Klaudia Gawor po zwycięstwie... zniknęła z show biznesu 
  4. Klaudia Gawor porzuciła muzykę? 
  5. Klaudia Gawor jest narzeczoną aktora 

"X Factor" - muzyczne talent show TVN-u 

Fani muzycznych talent show z pewnością pamiętają X Factor, który doczekał się w Polsce czterech edycji (2011 - 2014). Program stał się prawdziwą kuźnią talentów i dał początek wielkim gwiazdom. Swoją muzyczną przygodę zaczynali w nim m.in. 

Jurorami muzycznego talent show byli: Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil i Maja Sablewska, którą od drugiej edycji zastąpiła Tatiana Okupnik. W czwartej odsłonie programu skład jurorski uzupełniła Ewa Farna

Klaudia Gawor zwyciężyła 3. edycję "X Factor" 

Po zwycięstwo w 3. edycji muzycznego programu sięgnęła 18-letnia wówczas Klaudia Gabor. Uczestniczka była w "X Factor" członkinią grupy Kuby Wojewódzkiego, a w finale zaśpiewała z Edytą Górniak. Klaudia pokonała w finale Grzegorza Hyżego i Wojciecha Ezzata, zdobywając 1. miejsce i wygrywając 100 tysięcy złotych. Młoda dziewczyna okazała się także lepsza m.in. od Mai Hyży, która ukończyła program na czwartym miejscu. 

Czytaj także: Madox był odkryciem programu "Mam talent". Szokował wyglądem i czarował głosem

Klaudia Gawor po zwycięstwie... zniknęła z show biznesu 

Wygrana w popularnym telewizyjnym show mogła być dla Klaudii Gawor przepustką do wielkiej kariery. Zwyciężczyni "X Factor" postanowiła wówczas skupić się na nauce, biorąc sobie do serca słowa Edyty Górniak. Diwa zasugerowała licealistce, by rozpoczęła karierę wtedy, kiedy będzie na to na sto procent gotowa. 

Po programie licealistka zdała maturę, a następnie studiowała prawo własności intelektualnej mediów oraz wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Klaudia Gawor porzuciła muzykę? 

Młoda zwyciężczyni talent show, choć na jakiś czas odłożyła swoją karierę, nigdy nie zrezygnowała z muzyki! W 2021 roku wróciła do branży z dwiema piosenkami: „Jesteś ikoną” i „Płyń”. Właśnie wtedy, w rozmowie z "Dzień Dobry TVN", wyznała, że ma w planach wydanie debiutanckiego albumu. 

W 2022 roku światło dzienne ujrzał jej kolejny singiel "Zanim świt". 

Klaudia Gawor jest narzeczoną aktora 

Prywatnie, od 2018 roku, zwyciężczyni 3. edycji "X Factor" jest narzeczoną Wiktora Durdy. Fani mogą go kojarzyć z roli Kacpra w telewizyjnym serialu "19+". Ukochany wspiera ją w muzycznej karierze i jest autorem wszystkich okładek do singli i współproducentem teledysków. W czasie pandemii narzeczeni założyli własną markę z biżuterią. 

Klaudia Gawor ma dzisiaj 28 lat. Zobacz na zdjęciach, jak się zmieniła od czasu, kiedy zwyciężyła program "X Factor"! 

Quiz. Co wiesz o Polsce? Dwa błędy to już powód do wstydu

Pytanie 1 z 10
Które województwo jest najmniejsze?