Klątwa Kazachstanu na Eurowizji Junior? Znów byli o krok od zwycięstwa!

Karakat Baszanowa
Autor: YouTube/ Junior Eurovision Song Contest

W 2018 roku Kazachstan oficjalnie dołączył do grona krajów, które wysyłają swoich reprezentantów na Eurowizję Junior. W tym roku o zwycięstwo dla swojej ojczyzny walczyła Karakat Baszanowa, której utwór Forever oczarował widzów na całym świecie. I tym razem Kazachstan był o krok od wygranej. Przypominamy wam historię państwa w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Eurowizja Junior 2020 - Kazachstan ponownie znalazł się na podium. Wystarczyło niewiele, by to właśnie pochodząca z tego kraju Karakat Baszanowa świętowała swój największy sukces w karierze. Zgodnie z zapowiedziami Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się w niedzielę, 29 listopada 2020 roku. W walce o zwycięstwo zmierzyło się dwunastu uczestników - o siedmiu mniej niż w zeszłym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa reprezentanci poszczególnych krajów nagrali swoje występy, a te były transmitowane w trakcie wielkiego finału. Występ Karakat Baszanowej zrobił wielkie wrażenie zarówno na jurorach, jak i na widzach z całego świata. Doceniono nie tylko wokal wokalistki, ale również obecne w jej występie emocje.

Karakat Baszanowa do ostatniej chwili wierzyła, że to właśnie jej udało się wywalczyć zwycięstwo dla swojego kraju. Ida Nowakowska oznajmiła jednak, że to Valentina z Francji otrzymała najwięcej punktów, bo aż 112. Tym samym reprezentantka Kazachstanu musiała się zadowolić drugim miejscem. Tak samo jak jej poprzednik - Yerzhan Maxim.

Reprezentantka Francji zwyciężczynią Eurowizji Junior 2020!

Kazachstan na Eurowizji Junior

Drugi rok z rzędu Kazachstan był o krok od zwycięstwa! Reprezentująca kraj Karakat Baszanowa otarła się o zwycięstwo, zdobywając łącznie 152 punkty. W zeszłym roku na tym samym miejscu uplasował się Yerzhan Maxim. Reprezentant Kazachstanu zajął 1. miejsce w głosowaniu jurorów, jednak głosy oddane na Viki Gabor przesądziły o zwycięstwie Polki. W takim razie do trzech razy sztuka i to właśnie Kazachstan wygra Eurowizję Junior 2021? Przekonamy się za rok.

Najnowsze